هم اینك بهار "سه شنبه" از ساعت 16:00 به مدت 300 دقیقه

رادیو اقتصاد

هم اينك بهار

آذری جهرمی در گفتگو با رادیو اقتصاد عنوان كرد: اقتصاد دیجیتال پلی بسوی توسعه بهره وری +صوت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اقتصاد دیجیتال یك فرصت فوق العاده برای توسعه بهره وری و بهبود شرایط اقتصادی در هر كشوری به شمار می رود.

1397/01/09
|
10:32
|

محمد جواد آذری جهرمی در برنامه «هم اینك بهار» رادیو اقتصاد افزود: عصر امروز، عصر بهره وری است و چرح اقتصاد دنیا بر محور این شاخص بسیار مهم می چرخد.

وی در ادامه اظهارداشت: بخش مهمی از بحث بهره وری مربوط به چابك سازی، مدیریت بهینه و هوشمند سازی فعالیت هاست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: استفاده از ظرفیت های فناوری اطلاعات یكی از مهمترین راهكارهای افزایش بهره وری دربخش های مختلف است.

وی افزود: وقتی در اقتصادی بهره وری به عنوان «محور » و فناوری اطلاعات «ابزار » می شود انقلابی تحت عنوان «انقلاب صنعتی چهارم» و اقتصادی به نام «اقتصاد دیجیتال» شكل می گیرد.

آذری جهرمی با بیان اینكه شكل گیری اقتصاد دیجیتال مبتنی بر فناوری اطلاعات است، اظهارداشت: این مهم ارتقای بهره وری و رشد بازدهی را در تمامی حوزه ها منجر خواهد شد.

وی گفت: اقتصاد دیجیتال یك فرصت فوق العاده برای توسعه بهره وری و بهبود شرایط اقتصادی در هر كشوری است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: شكل گیری اقتصاد دیجیتال نیازمند فراهم كردن برخی الزامات منجمله توسعه زیر ساخت ها، نیروی انسانی خلاق و كار آمد و بسیاری موارد دیگری است.

وی تصریح كرد: خوشبختانه در دولت یازدهم و دوازدهم فعالیت های خوبی در حوزه توسعه زیر ساخت های ارتباطی در اقصی نقاط مملكت صورت گرفته است.

آذری جهرمی گفت: تمامی شهرهای كشور امروز به نسل سوم و چهارم تلفن همراه مجهز هستند.

وی افزود: اساس برنامه ریزی ها امروز در كشور حركت به سمت توسعه پهن باند ثابت یا كابلی به ظرفیت 20 مگا بیت بر ثانیه است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه كرد: در حال حاضر زیرساخت ها ی ارتباطی خوبی در مملكت مهیا و این روند همچنان به سمت توسعه و بالندگی ادامه دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود نیاز به نیروی انسانی خلاق و كار آمد را از دیگر الزامات اقتصاد دیجیتال برشمرد و گفت: خوشبختانه ایران در این حوزه از یك ظرفیت ممتازی در تراز جهانی بهره مند است.

آذری جهرمی افزود: رشد این خلاقیت ها نیاز به زیست بوم دارد كه متاسفانه كشور در این حوزه دچار مشكلاتی از حیث شرایط اجرایی و مقرراتی است.

وی تاكید كرد: تمركز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبتنی بر تسهیل شرایط در جهت استفاده بهینه از ظرفیت واستعداد جوان در حوزه های مختلف است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآورشد: جهت گیری برنامه ها و سیاست گذاری ها در مملكت امروز به نحویست كه جوانان خلاق و با استعداد این مرز و بوم به عنوان پیشران توسعه اقتصاد دیجیتال مطرح تا بتوان شاخص بهره وری را در تمامی عرصه ها افزایش داد.

برنامه «هم اینك بهار» كاری از شبكه تخصصی رادیویی اقتصاد است كه روز سه شنبه ساعت 16 به مدت 300 دقیقه با تهیه كنندگی «الهام مصطفوی» به مناسبت تحویل سال نو به روی آنتن رفت علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می توانند به سایت رادیو اقتصاد مراجعه كنند.

دسترسی سریع
هم اینك بهار