شب آفتابی "شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 22:05 به مدت 100 دقیقه

روابط عمومی رادیو اقتصاد واكاوی چالش‌های كسب و كار در «شب آفتابی»/ باورهای غلط را بشناسید

برنامه «شب آفتابی» با هدف تشویق اشتغال‌زایی و كارآفرینی در كشور روی آنتن رادیو اقتصاد می‌رود.

1402/05/28
|
08:52
|

نازنین كتابچی تهیه‌كننده برنامه «شب آفتابی» گفت: برنامه «شب آفتابی» یك شب‌نشینی رادیویی است كه با محوریت ارائه مشاوره به كسب و كارها، صاحبان مشاغل را تشویق به كارآفرینی و توسعه كاری می كند.

وی ادامه داد: شروع یك كسب ‌و كار می‌تواند اقدامی چالش‌برانگیز باشد؛ به‌ویژه برای كارآفرینانی كه تجربه یا دانش كافی ندارند از این رو ما در هر برنامه با دعوت از كارشناس حوزه كسب و كار و یك فعال و كارآفرین نو پا به صورت علمی و عملی موضوعات كاری و چالش‌های آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

كتابچی با اشاره به حضور كارشناسان مطرح كسب و كار در تمامی حوزه‌ها و مشاغل در این برنامه عنوان كرد: مشاوران تخصص و دانش زیادی در جنبه‌های مختلف تجارت، از جمله تحقیقات بازار، روندهای صنعت و بهترین راهكارها دارند. آن‌ها می‌توانند كارآفرینان را در توسعه‌ٔ یك طرح كسب ‌وكار خوب، شناسایی بازارهای هدف و درك نیازهای مشتری یاری دهند و از این بابت هزینه‌های قابل توجهی نیز از صاحبان مشاغل دریافت می‌كنند. به همین منظور می‌توان گفت برنامه «شب آفتابی» بستر مناسبی برای مخاطبان است تا از صاحبنظران مطرح كشور مشاوره‌های رایگان و عملیاتی دریافت كنند.

وی ادامه داد: این برنامه برای جذابیت بیشتر از بخش‌ها و آیتم‌های گوناگونی تشكیل شده تا مباحث كسب و كار را به صورت ملموس تر در اختیار مخاطبان قرار دهد.

تهیه‌كننده برنامه با اشاره به آیتم «شب چراغ» توضیح داد: بسیاری از باورها در حوزه كسب و كار غلط است و به مانند یك تله موجب عقب‌نشینی از خواسته‌های كارآفرینان می‌شود. در این آیتم توسط كارشناسان به بازسازی تفكر و ارائه مسیرهای درست دست‌یابی به موفقیت می‌پردازیم.

كتابچی ادامه داد: «شب نما» از دیگر بخش های دیگر برنامه است كه گزارشگر برنامه به سراغ مشاغل فعال شبانه می‌رود و از فراز و نشیب‌های شغلی آنها برای مخاطبان گزارش تهیه می‌كند. در آیتم دیگر برنامه به ارائه آخرین اخبار جذاب حوزه كسب و كار می‌پردازیم و ایده‌های خلاقانه و تكنیك های توسعه كاری را به مخاطبان یادآور می‌شویم.

وی آیتم پارك‌های علم و فناوری را از دیگر بخش‌های این برنامه اعلام و بیان كرد: پارك های علم و فناوری زیرساخت های اقتصاد دانش بنیان در یك كشور هستند و در این آیتم بستری مناسب را برای اتصال حلقه بین سرمایه‌گذاران و صاحبان مشاغل نو پا پدید می‌آوریم.

برنامه «شب آفتابی» به تهیه‌كنندگی نازنین كتابچی و اسماعیل علی‌پناه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 22 تا 24 پخش می‌شود.

دسترسی سریع
شب آفتابی