شب آفتابی "شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 22:05 به مدت 120 دقیقه

در برنامه «شب آفتابی» خواهیم شنید تجزیه و تحلیل كسب‌ و كار

محور برنامه «شب آفتابی» چهارشنبه 30 فروردین، تجزیه و تحلیل كسب‌ و كار خواهد بود.

1402/01/30
|
12:14
|

به گزارش روابط عمومی رادیو اقتصاد، كسب و كارها همیشه به دنبال حل مشكلات موجود و استفاده از فرصت‌های مختلف هستند. برای رسیدن به این اهداف، باید مشكلات را شناسایی كنند، راه حل‌های مناسب آنها را پیدا كنند، مناسب‌ترین راه حل را از میان راه حل‌های ارئه شده در نظر بگیرند و در نهایت بررسی كنند كه چگونه می‌توانند این راه حل را به درستی اجرا كنند. مجموعه این فعالیت‌ها با عنوان فرآیند تجزیه و تحلیل كسب و كار شناخته می‌شود.

تحلیل كسب و كار، فرآیندی برای تشخیص نیازهای كسب و كار است و برای مشكلات مختلف كسب و كار راه حل‌هایی پیدا و ارائه می‌كند. به بیان دیگر، تحلیل كسب و كار، شامل یك سری وظایف و تكنیك‌هاست كه میان سهامداران و ذینفعان ارتباط ایجاد كرده و به آنها كمك می‌كند تا ساختارها، سیاست‌ها و عملیات‌های مختلف سازمان را درك كنند. به این ترتیب آنها می‌توانند برای رسیدن كسب و كار به اهداف خود، راه حل‌هایی ارائه دهند.

تحلیل كسب و كار بر روی نوآوری‌های مختلف در سازمان انجام می‌شود. این نوآوری‌ها ممكن است استراتژیك، تاكتیكی یا عملیاتی باشند. همچنین، ممكن است در محدوده یك پروژه یا در سراسر سازمان به اجرا گذاشته شود.

می‌توانید از تحلیل كسب و كار برای درك وضعیت فعلی، مشخص كردن وضعیت آینده و همچنین تعیین فعالیت‌ها و اقدامات لازم برای انتقال از وضعیت فعلی به وضعیت آینده استفاده كنید.

در این برنامه، میهمانان به تشریح موضوع تجزیه و تحلیل كسب‌ و كار خواهد بود.

برنامه «شب آفتابی» كاری از گروه «كارآفرینی و كسب‌ و كار» به تهیه‌كنندگی خانم «نازنین كتابچی» و آقای «اسماعیل علی پناه» و گویندگی خانم «فاطمه شعبانی» و خانم «نوشین تاجداری» است كه در روزهای شنبه تا چهارشنبه، ساعت 22:05 و به مدت 55 دقیقه از شبكه رادیویی اقتصاد پخش می‌شود.

دسترسی سریع
شب آفتابی