ارمغان طبیعت روزهای زوج از ساعت 13:05 به مدت 20 دقیقه

رادیو اقتصاد

ارمغان طبيعت

برنامه "ارمغان طبیعت" بشنوید: توسعه گلخانه داری در استان گلستان

برنامه "ارمغان طبیعت"، یكشنبه 30 آبان ماه با موضوع توسعه گلخانه داری در استان گلستان در خدمت شنوندگان خواهد بود.

1400/08/29
|
11:43
|

به گزارش روابط عمومی رادیو اقتصاد؛ كاهش منابع آبی در بیشتر مناطق كشور از جمله گلستان، ضرورت تغییر الگوی كشت نظیر توسعه كشت محصولات گلخانه ای را در این استان شمالی دوچندان كرده است كه تحقق این راهبرد اقتصادی نیازمند نقشه علمی راه تولید و سرمایه‌گذاری است. كارشناسان معتقدند كه توجه به كشت‌های گلخانه‌ای و توسعه آن از بهترین شیوه‌ها برای تغییر الگوی كشت از سنتی به علمی در استان‌های خشك و نیمه خشك با منابع آبی محدود از جمله گلستان است زیرا در این شیوه كشت مزایای قابل توجهی از جمله افزایش تا 10 برابری تولید، اشتغال، درآمد و بهره‌وری در مصرف آب در واحد سطح رخ خواهد داد كه علاوه بر تامین امنیت غذایی پایدار برای كشور، منابع آبی محدود استان‌ها و این استان شمالی را می‌توان مدیریت كرد.

نویدرضا فرحانی معاونت مدیریت باغبانی جهاد كشاورزی استان گلستان در برنامه فردا درباره توسعه گلخانه داری در استان گلستان مطالبی را بیان می كند.

آمار گلخانه های فعال در استان، ضرورت رویكرد به سمت كشت گلخانه ای، حمایت های جهاد كشاورزی استان و ... از دیگر محورهای موضوعی این برنامه می باشد.

برنامه "ارمغان طبیعت" كاری از گروه كشاورزی به تهیه كنندگی مهدی شیار شنبه الی جمعه ساعت 13:35 از شبكه رادیویی اقتصاد به روی آنتن می رود.

دسترسی سریع
ارمغان طبیعت