رهیافت "شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 20:05 به مدت 55 دقیقه

جواد اوجی: پیش‌بینی افزایش 1.5برابری ظرفیت پالایشی كشور در 4 سال

وزیر نفت گفت: ظرفیت پالایش نفت و میعانات گازی را باید افزایش دهیم و در این زمینه دو برنامه ارتقای كمی و كیفی پالایشگاه‌های كنونی و ایجاد ظرفیت پالایشی جدید با ساخت پتروپالایشگاه را در برنامه داریم.

1400/06/27
|
14:00

جواد اوجی، وزیر نفت در گفت‌وگو با برنامه «رهیافت» رادیو اقتصاد افزود: با توجه به مشوق‌هایی همانند تنفس خوراك می‌توانیم افزایش ظرفیت پالایشی مطلوبی را در سال‌های آینده داشته باشیم.

وی گفت: برای ساخت پتروپالایشگاه‌ها 8 سرمایه‌گذار آماده هستند و تاكنون مجوز تنفس خوراك برای یك‌میلیون و 500 تا یك‌میلیون و 600 هزار بشكه داده شده است.

وزیر نفت گفت: پیش‌بینی شده است ظرفیت پالایشی كشور ظرف 3 تا 4 سال آینده 1.5 برابر شود و از روزانه 2.2 میلیون بشكه كنونی به 3.5 میلیون بشكه در روز برسد.

اوجی افزود: ایران بیش از 150 میلیارد بشكه نفت اثبات‌شده دارد و ظرفیت خوبی در حوزه بالادست داریم و بی‌شك افزایش ظرفیت تولید نفت و گاز همزمان با افزایش ظرفیت تولید فرآورده‌های نفتی رخ خواهد داد.

وی تصریح كرد: بهینه‌سازی و مدیریت مصرف فرآورده‌های نفتی و گاز باید كنار افزایش ظرفیت تولید نفت و گاز و ظرفیت‌های پالایشی مدنظر قرار گیرد.

دسترسی سریع
رهیافت