رهیافت شنبه الی چهارشنبه از ساعت 20:05 به مدت 55 دقیقه

علی فیروزی در گفتگو با رادیو اقتصاد: وضع کشور به لحاظ صدور مجوز کسب و کار خوب نیست

رئیس مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب‌وکار وزارت اقتصاد گفت: در حال حاضر وضع کشور به لحاظ صدور مجوزهای کسب و کار خوب نیست به یک معنا در هفتاد خوان مجوزها گیرکرده است.

1399/12/05
|
07:59

«علی فیروزی» در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد افزود: هم اکنون جمهوری اسلامی ایران یک هزار و 276 عنوان مجوز رسمی ثبت شده در درگاه ملی مجوزهای کشور دارد که بالای 97 درصد این مجوزها دارای مبنای قانونی است.

وی همچنین در خصوص ابلاغ مصوبه شورایعالی اداری در خصوص ساده‌سازی مراحل شروع کسب و کار از طرف رئیس جمهور اظهارداشت: خیلی ها ممکن است فکر کنند که هدف این ابلاغیه بطور کلی حذف و کنار گذاشتن مجوزها باشد اما اینطور نیست.

رئیس مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب‌ و کار وزارت اقتصاد گفت: بطورکلی در این ابلاغیه نظر بر اینکه بواسطه مجوز سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار نباید گروگان گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه طبق قاعده دستگاه حاکمیتی باید مجوز کسب و کار را صادر کند، افزود: در طرح ساده ‌سازی مراحل شروع کسب و کار نظارت‌های پیشینی در نظام مجوزدهی به نظارت پسینی تبدیل می ‌شود.

فیروزی بیان داشت: طرح ساماندهی و ساده سازی مراحل شروع کسب و کار شکل جدیدی از نظام مجوزدهی را ارائه می‌ کند.

وی ادامه داد: پیش از این فعال اقتصادی برای انجام فعالیت مورد نظر خود باید ابتدا مجوز کسب می‌کرد اما در این روش کسب و کار‌ها مجوز نمی‌خواهند مگر اینکه نیاز به آن اثبات شود.

رئیس مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد یادآورشد: اهمیت مصوبه مزبور بر اینکه این روش آغازگر ادبیات نوینی در فعالیت اقتصادی بوده و بعد از اجرا باید همه منتظر اقدامات جدید قانونی باشند.

برنامه «رهیافت» کاری از گروه کسب و کار شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 20:05 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیدرضا کجوری» با هدف تبیین سخنان روز رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی در قالب گفتگو محور و برنامه ترکیبی بر اساس تمامی بندهای اقتصاد مقاومتی بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

دسترسی سریع
رهیافت