صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی چهارشنبه از ساعت 20:05 به مدت 55 دقیقه

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: حرکت اصلی این معاونت متمرکز بر برنامه های درازمدت و کلان اقتصادی کشور وهمچنین برنامه های که بتواند پاسخگوی برنامه های سالانه دولت باشد.

«غلامرضاانصاری» در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد افزود: وزارت امور خارجه در دوره دوم دولت تدبیر و امید بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری بر مسائل اقتصادی معاون دیپلماسی اقتصادی را راه اندازی کرد.

وی اظهارداشت: قرار بر این شد در جهت منویات مقام معظم رهبری و دولت این وزارتخانه تلاش های اقتصادی خود را چندین برابر بیشتر کند.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: برای تحقق این مهم ابتدا به ساکن تلاش شد که جهت گیری اقتصاد کشور به سمت کشورهای منطقه و ممالک شرقی باشد.

وی افزود: خوشبختانه امروز همه شاهد موفقیت های خیلی خوب دولت در جهت گیری اقتصاد خارجی خود به سمت شرق بویژه کشورهای همسایه هستند.

انصاری ضمن اشاره به اینکه کشورهای همسایه ظرفیت های بسیار بزرگ برای ایران هستند، اظهارداشت: بیش از 500 میلیون نفر جمعیت در اطراف ایران زندگی می کنند که یک بازار و ظرفیت خوبی برای حوزه تجارت و اقتصاد کشور محسوب می شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه نمایندگی های وزارت امور خارجه در این حوزه بسیار فعال هستند.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: بدین ترتیب یکی از تلاش های این معاونت در سه ساله اخیر جهت دهی مسیر تبادلات اقتصادی و تجاری به سمت کشور های منطقه و ممالک شرقی بوده است.

وی افزود: محور اصلی دستور العمل های که به نمایندگی های وزارت امور خارجه در خارج از کشور ابلاغ شده بحث صادرات است.

انصاری بیان داشت: برنامه وزارت امور خارجه چه در سال رونق تولید و چه جهش تولید باید به مقوله بسیار مهم صادرات در جهت اهداف اقتصادی کشور متمرکز می شد.

وی ادامه داد: نمایندگی های این وزارتخانه تاکنون در حوزه صادرات و تجارت فعالیت های خیلی خوبی در همراهی با وزارت صمت در خارج از کشور انجام داده اند.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: خوشبختانه جمهوری اسلامی امروز با توجه به تلاش های صورت گرفته موفقیت های خیلی خوبی در افغانستان، عراق، ترکیه و دیگر کشورهای منطقه کسب کرده و همینطور ارتباطات اقتصادی و تجاری بسیار خوب و فعال دارد.

وی افزود: ایران امروز طرف اول یا دوم تجاری عراق، طرف اول تجاری افغانستان و همینطور توفقیات بسیار خوبی در ترکیه و سایر کشور های همسایه داشته است.

برنامه «رهیافت» کاری از گروه کسب و کار شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 20 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیدرضا کجوری» با هدف تبیین سخنان روز رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی در قالب گفتگو محور و برنامه ترکیبی بر اساس تمامی بندهای اقتصاد مقاومتی بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • نقشه راه صنعت هسته ای کشور را شهید فخری زاده تهیه کرد/ مردم هیچ امیدی به دستگاه های اجرایی کشور ندارند

  • بررسی اصول اقتصادی قانون اساسی

  • دولت همکاری لازم را با مجلس ندارد

  • سوء مدیریت مشکل اصلی بازار نهاده های دامی/ تولیدکنندگان از کمبود و گرانی نهاده رنج می برند

  • واردات نهاده های دام و طیور در کشور انحصاری نیست

  • نهاده های دامی با ارز 4200 تومانی به دست تولیدکننده نمی رسد/ تاکید بر لزوم بازگشت اختیارات از وزارت صمت به جهاد کشاورزی

  • شهید فخری زاده همیشه مورد طمع صهیونیست ها بود

  • کسری بودجه آشکار دولت چگونه برطرف خواهد شد؟/ شعارسال 99 جدی گرفته نشده است

  • بررسی علل گرانی مرغ

  • «اخلاص» مهمترین صفت بسیج است