صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی چهارشنبه از ساعت 20:05 به مدت 55 دقیقه

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از حقوقی های بازار سرمایه به عنوان اخلالگر در نظام اقتصادی شناخته می شوند از اینرو با آنان به شدت برخورد خواهد شد.

«سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی» در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد افزود: اقداماتی که حقوقی ها در زمینه درست کردن صف، بالابردن قیمت، فروش در قیمت های بالا، ریزش بازار و خرید در کف داشته اند به ریز این موضوعات مورد مداقه و رسیدگی قرار می گیرد.

وی اظهارداشت: شورایعالی بورس به تازگی الزاماتی برای نهاد های فعال در بورس گذاشته که بازارگردانی، ایجاد بازارگردان یا قرارداد با بازارگردان از جمله مهمترین این الزامات است.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پس از مصوبه شورای عالی بورس در زمینه الزام سهامداران حقوقی به بازارگردانی برخی از نهاده های مزبور طی نامه ای اعلام کردند که این کار را انجام نخواهند داد، برخی با تاخیر دست به این کار زدند و عده ای هم صندوق های بازار گردانی تشکیل دادند یا با بازارگردان ها قرار دادبستند اما در سقفی که شورایعالی بورس برای این ها پیش بینی کرده بود وارد بازارگردانی نشدند.

وی افزود: این ها چون ملزم به اجرای مصوبات شورایعالی بورس هستند غیر از برخوردهای انتظامی که طبق قانون سازمان بورس موظف به انجام آن است مراجع قضایی هم به این موضوع ورود پیدا خواهند کرد و اگر ثابت شود بطور عمدی در نظام اقتصادی کشور اخلال ایجاد کرده اند به شدت با آنان برخورد می شود.

قاضی زاده هاشمی بیان داشت: در حال حاضر 20 میلیون کد بورسی جدا از سهام عدالت در کشور وجود دارد که این عدد با احتساب سهامداران سهام عدالت به بیش 50 میلیون نفر می رسد.

وی ادامه داد: متاسفانه این مسئله به یک بغرنج اجتماعی تبدیل شده و مجلس شورای اسلامی نیز از همین زوایه در حال پیگیری موضوع است تا حق و حقوقی ازمردم ضایع نشود.

برنامه «رهیافت» کاری از گروه کسب و کار شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 20 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیدرضا کجوری» با هدف تبیین سخنان روز رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی در قالب گفتگو محور و برنامه ترکیبی بر اساس تمامی بندهای اقتصاد مقاومتی بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • نگاهی به عملکرد صنعت بیمه

  • لزوم حرکت به سمت نظام قانون گذاری جامع در کشور/ قوانین باید منطبق با اقتضائات زمان باشند

  • وجود نهاد صیانت کننده از قانون اساسی درتمامی کشورهای دنیا / شورای نگهبان و مجلس هر دو قوه مقننه را تشکیل می دهند

  • نقشه راه صنعت هسته ای کشور را شهید فخری زاده تهیه کرد/ مردم هیچ امیدی به دستگاه های اجرایی کشور ندارند

  • بررسی اصول اقتصادی قانون اساسی

  • دولت همکاری لازم را با مجلس ندارد

  • سوء مدیریت مشکل اصلی بازار نهاده های دامی/ تولیدکنندگان از کمبود و گرانی نهاده رنج می برند

  • واردات نهاده های دام و طیور در کشور انحصاری نیست

  • نهاده های دامی با ارز 4200 تومانی به دست تولیدکننده نمی رسد/ تاکید بر لزوم بازگشت اختیارات از وزارت صمت به جهاد کشاورزی

  • شهید فخری زاده همیشه مورد طمع صهیونیست ها بود