صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی چهارشنبه از ساعت 20:05 به مدت 55 دقیقه

رئیس کل دادگستری استان اردبیل از ممنوعیت خروج هر نوع اموال از شرکت کشت و صنعت مغان خبر داد.

«ناصر عتباتی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: کشت و صنعت مغان یکی از شرکت های مهم و تاثیر گذار اقتصادی نه تنها در منطقه و کشور بلکه در خاورمیانه است.

وی ضمن اشاره به اینکه واگذاری کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی پر ابهام و شائبه بود، اظهارداشت: اجرای عدالت رسالت دستگاه قضایی است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: با توجه به اینکه رسالت دستگاه قضا اجرای عدالت در جامعه است تمام تلاش مجموعه قضایی استان نیز بر روی لغو این واگذاری که ایرادات فراوانی داشت، متمرکز شد.

وی افزود: در نهایت واگذاری مسئله دار کشت و صنعت مغان مغان پس از سفر استانی رئیس قوه قضائیه و با رای قاطع هیئت داوری باطل شد.

عتباتی تصریح کرد: در پی ابطال واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان طی دستورات جداگانه‌ ای به دادستان مرکز استان، دادستان پارس آباد مغان و نیروی انتظامی خروج هر نوع اموال از این شرکت را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شده است.

وی ادامه داد: هیچگونه اموالی از شرکت کشت و صنعت مغان با دستور قضایی تا تعیین تکلیف نهایی وضعیت این شرکت خارج نخواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: در بحث واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان دو مطلب اول حفظ حقوق بیت المال و برگشت اموال شرکت و دوم بررسی تخلفات و سوءجریانات در پرونده مزبور بود که خوشبختانه اقدامات خوبی در این زمینه ها انجام شده است.

وی افزود: ورود رئیس دستگاه قضا به این پرونده ورود تاثیر گذار از حیث هشدار بابت رعایت مقررات و الزامات قانونی، رعایت حقوق عامه و بیت المال بود.

عتباتی بیان داشت: سیستم تقنینی و نظارتی کشور باید به نحوی ساختارسازی کند که دیگر مردم شاهد چنین تخلفات و سوء جریاناتی در هیچ کجای ایران اسلامی نباشند.

وی در ادامه خطاب به مردم گفت: مطمئن باشید تاکنون اجازه خروج هیچ یک از اموال شرکت کشت و صنعت مغان را نداده و نخواهیم داد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل افزود: در حال حاضر هیچ مشکلی از باب اداره روزمره شرکت، حقوق کارگران، ایفای تعهدات، بحث قراردادها و غیره در این مجموعه وجود ندارد.

وی ضمن اشاره به اینکه کشت و صنعت مغان یک ثروت ملی است و باید حفظ شود، اظهارداشت: از نفس خصوصی سازی استقبال خواهیم کرد.

عتباتی در ادامه یادآورشد: خصوصی سازی که منجر به رونق اقتصاد و تولید شود مورد پذیرش است.

برنامه «رهیافت» کاری از گروه کسب و کار شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 20 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیدرضا کجوری» با هدف تبیین سخنان روز رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی در قالب گفتگو محور و برنامه ترکیبی بر اساس تمامی بندهای اقتصاد مقاومتی بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • ضرورت های حمایت از بازار سرمایه

  • طرح تامین کالاهای اساسی پایه پولی را افزایش نمی دهد/کل منابع این طرح 30 هزار میلیارد تومان است

  • سطح و سهم تهدیدات غیر نظامی به شدت افزایش یافته است/ لزوم توسعه مدل های دفاع متناسب با تهدیدات جدید

  • خرید زعفران از کشاورز به قیمت چهارسال قبل صحت ندارد

  • باورپذیر نبودن برخی آمار برای مردم به دلیل نوسانات بالای شاخص‌ ها/ خط فقر جزء آمارهای تولیدی مرکز آمار ایران نیست

  • آمار یکی از مهمترین عوامل اثرگذار بر برنامه‌ریزی است

  • نابسامانی های صنعت زعفران

  • شرطی کردن اقتصاد در کشور توسط جریان غرب گرا / 20 تا 30 درصد مشکلات اقتصادی در ایران ناشی از تحریم است

  • مردم همچنان به آرمان های انقلاب پایبند هستند

  • بانک مرکزی با کاهش ورودی ارز نمی تواند قیمت ارز را تعیین کند