صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی چهارشنبه از ساعت 20:05 به مدت 55 دقیقه

نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس شورای اسلامی گفت: ابطال واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان گامی بزرگ در راستای احقاق حقوق بیت المال بود.

«ولی اسماعیلی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: این شرکت به عنوان یکی از مراکز مهم تولیدی و اقتصادی کشور به ویژه در حوزه کشاورزی و دامپروری شناخته شده که باید به احسن وجه حفظ شود.

وی اظهارداشت: متاسفانه تخلفات گسترده ای در بحث واگذاری شرکت و صنعت مغان به وقوع پیوست و اموال و دارایی این مجموعه بزرگ اقتصادی به ثمن بخس در اختیار بخش به اصطلاح خصوصی قرارگرفت.

نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس شورای اسلامی گفت: ابطال واگذاری قرارداد شرکت کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی از مطالبات جدی مردم بود که خوشبختانه با پیگیری های زیاد، ورود جدی رئیس دستگاه قضا و با رای قاطع هیئت داوری این قرارداد ابطال شد.

وی ضمن پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه علی رغم ابطال واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان خبرها حاکی از غارت اموال این شرکت حکایت دارد، افزود: خوشبختانه با دستور رئیس کل دادگستری استان اردبیل خروج هر نوع اموال از شرکت کشت و صنعت مغان ممنوع اعلام شده است.

اسماعیلی همچنین از وزیر جهاد کشاورزی خواست هرچه سریعتر نماینده ای از سوی وزارتخانه مزبور معرفی تا سکان اداره این مجموعه را به دست گیرد.

وی ادامه داد: تعلل در این زمینه آسیب های جبران ناپذیری به مجموعه عظیم اقتصادی کشت و صنعت مغان وارد خواهد کرد.

نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: در پیگیری مطالبات به حق مردم استان و مغان به هیچ وجه کوتاه نخواهیم آمد.

برنامه «رهیافت» کاری از گروه کسب و کار شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 20 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیدرضا کجوری» با هدف تبیین سخنان روز رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی در قالب گفتگو محور و برنامه ترکیبی بر اساس تمامی بندهای اقتصاد مقاومتی بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • تمامی بدنه تصمیم گیری کشور در حال خلق تورم هستند

  • نقدینگی عامل مهم رشد تورم در اقتصاد ایران

  • راهکارهای کنترل قیمت مسکن

  • ساز و کار صادرات کشور ایراد دارد/ لزوم تسریع بر رفع موانع و مشکلات از مسیر صادرات

  • صادرات غیرنفتی موتور محرک تولید و اشتغال / کاهش 34 درصدی صادرات و 21 درصدی واردات در کشور

  • پیمان سپاری ارزی یکباره همه مسائل صادرات را دچار چالش کرد

  • گام بلند پلیس در کاهش وقوع جرایم در پایتخت/ کارشبانه روزی پلیس 110 با 120 خط در تهران

  • هفته ناجا فرصتی مغتنم برای بازنمایی خدمات پلیس به مردم

  • اقدامات پلیس برای امنیت اقتصادی

  • ارز ترجیحی مکانیزم غلطی است/ ایران در سال 99 ارز حاصل از صادرات نفت ندارد