صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی چهارشنبه از ساعت 20:05 به مدت 55 دقیقه

نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: کارگران مظلوم شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه خوزستان حقوق شان را از سال 94 تا با اکنون یکبار بدون اعتراض نگرفته اند.

«علی خضریان» در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد افزود: جدا از این آمار تولید شرکت هفت تپه بسیار قابل تامل و تلخ است.

وی ضمن اشاره به اینکه شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه خوزستان در سال 1394 واگذار شده است، اظهارداشت: مقدار تولید این شرکت در زمان واگذاری 57 هزار تن شکر سفید بوده این در حالیکه عدد تولید آن در سال 99 به میزان 18 هزار تن شکر زرد رسیده است.

نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: ارتقای بهره وری تولید، اشتغال افزایی، تولید ثروت و بسیاری موارد دیگر از اهداف خصوصی سازی است.

وی در ادامه افزود: متاسفانه از زمان واگذاری تا به امروز هیچ اتفاق مثبتی در این بنگاه بزرگ اقتصادی حادث نشده است.

خضریان اظهارداشت: نه تنها نمایندگان مردم استان خوزستان در مجلس بلکه مسئولان دولتی در حوزه اقتصاد و حتی امنیتی به این موارد اذعان دارند.

وی همچنین ضمن پاسخ به اظهارات «محمود واعظی» رئیس دفتر رئیس جمهور که در رسانه ها منتشر شده مبنی بر اینکه «متاسفانه شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه خوزستان سیاسی شد یعنی هر جایی به خودش اجازه داد مداخله کند، مصاحبه و اظهارنظر کند و این طوری فضا را بهم ریختند،» گفت: امیدوارم این خبر اشتباه منتشر شده باشد چون مجلس، دیوان محاسبات و قوه قضائیه هرجا نیست.

وی افزود: شان مجلس نظارت، شان دیوان محاسبات حسابرسی و شان قوه قضائیه قضایی و نظارتی است.

نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: پرونده «امید اسد بیگی» مالک فعلی شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه خوزستان به عنوان یکی از متهمان اصلی ارز ی کشور هم اکنون در قوه قضائیه در حال رسیدگی است.

وی ادامه داد: اگرهمه این ها از نظر ایشان هرجاست به نظرم حرف نادرستی است چرا که در شان یک مسئول ارشد اجرایی کشور نیست که بی پروا چنین حرفی را بزند.

خضریان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مجلس ساعت پنج بعداز ظهر روز چهارشنبه نشستی با حضور وزیر اقتصاد، رئیس سازمان خصوصی، نمایندگان دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور پیرو حکمی که دیوان محاسبات در خصوص خلع ید از مالک هفت‌تپه و تخلفات صورت گرفته صادر کرده، خواهد داشت.

وی افزود: دلیل اینکه شخص وزیر اقتصاددر این جلسه و همچنین در جلسات قبلی دعوت شده اینکه به نظر می رسد این مشکل باید فراتر از سازمان خصوصی سازی رفع شود.

نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه مشترکی که با حضور نمایندگان دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور و سازمان خصوصی سازی برگزار شد غیر از دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و سازمان خصوصی سازی هم تخلفات صورت گرفته در شرکت هفت تپه را تائید و صورت جلسه را امضاء کرده اند اما جسارت اعلامش را ندارند.

وی در ادامه افزود: پرونده خلع ید شرکت هفت تپه در صورت عدم تمکین در اختیار قوه قضائیه قرار می گیرد.

برنامه «رهیافت» کاری از گروه کسب و کار شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 21 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیدرضا کجوری» با هدف تبیین سخنان روز رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی در قالب گفتگو محور و برنامه ترکیبی بر اساس تمامی بندهای اقتصاد مقاومتی بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • اهمیت اقتصاد دریا

  • کمبود عرضه، نرخ نهاده های دامی را افزایش داد

  • تنگنای شدید دولت در تامین ارز نهاده های دامی

  • بررسی اقدامات دستگاه های ناظر بر بازار

  • وابستگی 70 درصدی قیمت محصولات پروتئینی به نهاده های دامی/ تاخت و تاز گرانی خوراک دام و طیور در سایه نبود نظارت

  • 6 ماهه دوم سال تحریم ها را بیشتر دور خواهیم زد

  • محدویت اختیارات اتاق بازرگانی در صدور کارت بازرگانی

  • هیچ حق و مسئولیتی از اتاق بازرگانی سلب نشده است/ 14 مورد استعلام سیستمی در فرآیند جدید صدور و تمدید کارت بازرگانی

  • وضعیت نیروی قدس بسیار خوب است/ توجه به معنویت از نکات بارز حاج قاسم در دوران جنگ بود

  • توان بالای ساخت تجهیزات و مهمات دفاعی در کشور/ عملیات شکست حصر آبادان نقطه عطف در انتقال راهبرد جنگ