صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی چهارشنبه از ساعت 20:05 به مدت 55 دقیقه

یکی از کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه خوزستان گفت: مطالبه اصلی کارگران خلع ید مالک فعلی این شرکت است چراکه لطمات زیادی به کارگران و خود بنگاه زده است.

«محمد خنیفر» در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد افزود: متاسفانه این کارفرما به خاطر پرونده های ارزی خود از شرکت هفت تپه سوء استفاده و در ضمن کارگران را زجرمی دهد.

وی اظهارداشت: کارفرما حقوق تیر ماه کارگران را پرداخت کرده آنهم فقط حقوق ثابت این در حالی که ماه شهریور هم رو به اتمام است.

این کارگر شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه خوزستان گفت: کارخانه چغندرقند هفت تپه وجود ندارد ولی امید اسد بیگی مالک شرکت نیشکر هفت تپه ارز دولتی این کارخانه را گرفته است.

وی افزود: متاسفانه کارفرما با عدم پرداخت حقوق کارگران و راه اندازی اعتصابات کارگری کارهای خود به خصوص مسائل ارزی را به پیش می برد.

خنیفر در ادامه از قوه قضائیه خواست هرچه سریعتر پرونده ارزی و بحث واگذاری شرکت هفت تپه به بخش خصوصی را رسیدگی تا تکلیف کارگران این بنگاه اقتصادی هم روشن شود.

وی اظهارداشت: کارفرما نیروهای غیر نیشکری و همینطور نیروهای فصلی دیگر شرکت هفت تپه را اخراج کرده و همه بلا تکلیف هستند.

کارگرشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه خوزستان گفت: برخی از دولتی ها در تلاش هستند هفت تپه همچنان در دست «امیداسد بیگی» مالک فعلی شرکت بماند.

وی افزود: این شرکت زمان پوری حسینی رئیس سازمان وقت خصوصی سازی واگذار شده است.

خنیفر در پاسخ به سئوالی که پرسیده شد آیا سازمان خصوصی سازی تلاش دارد این شرکت همچنان در دست اسدبیگی بماند، اظهارداشت: «علیرضا صالح »رئیس سازمان خصوصی سازی کشور در جلسه ای که در کمیسیون اصل 90 مجلس داشتیم گفت نمی تواند کاری انجام دهد بلکه پرونده خلع ید مالک شرکت هفت تپه باید به سران سه قوه رفته و در آنجا تصمیم گیری شود.

وی تصریح کرد: این خیلی مضحک است چون مسئله ای نیست که بخواهد به سران سه قوه ارجاع و مورد رسیدگی قرار گیرد.

این کارگر شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه خوزستان یادآورشد: صالح رئیس سازمان خصوصی راجع به خلع ید مالک خصوصی شرکت هفت تپه پاسخی نمی دهد مبنی بر اینکه آیا این کار باید انجام شود یا نه؟!

برنامه «رهیافت» کاری از گروه کسب و کار شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 21 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیدرضا کجوری» با هدف تبیین سخنان روز رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی در قالب گفتگو محور و برنامه ترکیبی بر اساس تمامی بندهای اقتصاد مقاومتی بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • اهمیت اقتصاد دریا

  • کمبود عرضه، نرخ نهاده های دامی را افزایش داد

  • تنگنای شدید دولت در تامین ارز نهاده های دامی

  • بررسی اقدامات دستگاه های ناظر بر بازار

  • وابستگی 70 درصدی قیمت محصولات پروتئینی به نهاده های دامی/ تاخت و تاز گرانی خوراک دام و طیور در سایه نبود نظارت

  • 6 ماهه دوم سال تحریم ها را بیشتر دور خواهیم زد

  • محدویت اختیارات اتاق بازرگانی در صدور کارت بازرگانی

  • هیچ حق و مسئولیتی از اتاق بازرگانی سلب نشده است/ 14 مورد استعلام سیستمی در فرآیند جدید صدور و تمدید کارت بازرگانی

  • وضعیت نیروی قدس بسیار خوب است/ توجه به معنویت از نکات بارز حاج قاسم در دوران جنگ بود

  • توان بالای ساخت تجهیزات و مهمات دفاعی در کشور/ عملیات شکست حصر آبادان نقطه عطف در انتقال راهبرد جنگ