صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی چهارشنبه از ساعت 21:05 به مدت 55 دقیقه

دادستان کل کشور گفت: چرخ‌ های تولید نباید در کشور تحت هیچ شرایطی از حرکت باز ایستد.

حجت الاسلام «محمدجعفر منتظری» در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد افزود: کشور امروز به لحاظ اقتصادی در یک شرایط خاصی بسر می برد چرا که تحت تحریم های ظالمانه، فشارها و محدودیت های بین المللی قرار گرفته است.

وی اظهارداشت: ملت رشید، بزرگ و فهیم ایران اسلامی در طول سال ‌های متمادی نشان داده که تحریم ‌ها و فشارها نمی‌ تواند آن‌ ها را از پا در آورد.

دادستان کل کشور گفت: به یقین تمامی مسئولان امر و دستگاه ‌های حاکمیتی وظیفه دارند در برابر این حرکت مذبوحانه دشمن قدم به میدان بگذارند و با همه توان به مبارزه برخیزند.

وی افزود: شعار راهبردی سال 99 از سوی مقام معظم رهبری به نام جهش تولید تعیین شده است.

منتظری بیان داشت: شرایط اقتصادی به گونه‌ ای که بازار مسائل مختلف اقتصادی اعم از تولیدات، صنایع، کشاورزی و نظایر آن بایستی مورد حمایت و اهتمام مسئولان امر قرار گیرند تا چرخ‌ های تولید آن گونه ‌ای که شایسته این ملت است به چرخش درآید.

وی ادامه داد: دستگاه قضایی مسئولیت اقتصاد کشور را عهده دار نیست اما در کنار دولت که مسئول اقتصاد کشور است می ‌تواند به دولت کمک کند.

دادستان کل کشور گفت: قوه قضائیه می‌تواند پرونده‌ های مراکز تولیدی یا مدیران اقتصادی را به گونه ‌ای ساماندهی کندکه اثر منفی روی تولید نداشته باشد و هم می ‌تواند حلقه ربطی بین دستگاه‌ های تولیدی،کارخانجات صنعتی و بخش‌ های مختلف اجرایی باشد.

وی افزود: دادستانی کل کشور به لحاظ جایگاه، وظایف و مسئولیت‌ های که دارد هم در حوزه بانک ‌ها به عنوان عضوشورای پول و اعتبار و هم در بخش‌ های دیگر می‌ تواند تاثیر گذار باشد باید عزم خود را بیش از هر زمان دیگری جزم و اهتمام لازم را در این زمینه داشته باشد.

منتظری بیان داشت: لازمه این کار اینکه ارتباط مستقیم با مراکز تولیدی و صاحبان صنایع در سطح کشور داشته باشیم.

وی ادامه داد: نکته دیگری که باید مورد اهتمام جدی قرار گیرد اینکه اکثر کارخانجات در کشور به لحاظ تامین مالی و معوقات بانکی مشکلاتی دارند که باید به آنان کمک کرد.

دادستان کل کشور گفت: به هیچ وجه نباید گذاشت چرخ کارخانجات و مراکز تولیدی به سبب بدهی به بانک ‌ها متوقف شود.

وی افزود: طبق آخرین مصوبه شورای پول و اعتبار بانک‌ ها به هیچ وجه نباید در راستای مطالباتی که ازصاحبان صنایع و مراکز تولیدی دارند اگر احیانا این واحدها را توقیف یا تملک کردند نباید خدشه‌ای در روند تولید و اشتغال آن ‌ها اتفاق بیفتد.

منتظری اظهارداشت: هر صاحب صنعت و مدیر تولیدی چنانچه مشکلی داشته و به بانک مراجعه کرده اما بانک مساعدت نمی کند حتما به مراجع قضایی (دادستان ها و دادگستری ها) مراجعه و موارد را منعکس کند.

وی ادامه داد: اگر بانک ‌ها تخلف کرده باشند به یقین با آنان برخورد قانونی خواهد شد.

دادستان کل کشور گفت: آنچه در توان دستگاه قضایی باشد در این شرایط حساس مصروف خواهد داشت که از تولید و کارخانجات حمایت و مساعدت جدی کند.

وی افزود: اجازه نخواهیم داد این مشکلات موجب تعطیلی کارخانجات، تولید و بیکاری کارگران شود.

برنامه «رهیافت» کاری از گروه کسب و کار شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 21 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «حمید رضا کجوری» با هدف تبیین سخنان روز رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی در قالب گفتگو محور و برنامه ترکیبی بر اساس تمامی بندهای اقتصاد مقاومتی بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • نگاهی به تولید مرغ لاین آرین

  • بازار موبایل انحصاری نیست / قاچاق تلفن همراه هنوز کامل حذف نشده

  • قرارداد 25 ساله ایران و چین باید 6 سال پیش امضا می شد

  • ممنوعیت واردات گوشی تلفن همراه

  • برنامه جامع همکاری ایران و چین فراتر از قرارداد است

  • بررسی قرارداد 25 ساله با چین

  • همیشه با مازاد سرمایه وارد بورس شوید

  • بازار سرمایه و الزامات حمایت از این بازار

  • جلوگیری از تفکر لیبرالیسم اقتصادی راه حل مشکلات کشور / اجرای سیاست ‌های تعدیل ساختاری در پوشش های مختلف

  • کتاب دولت و بازار اثر ارزشمندی است