صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی چهارشنبه از ساعت 21:05 به مدت 55 دقیقه

دبیر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: دولت با عرضه شرکت های بزرگ در بورس به دنبال جبران کسری بودجه خود است.

«محمد زاد مهر» در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد افزود: در دیدار رمضانیه امسال دانشجویان با رهبر انقلاب نکته ای از سوی این اینجانب در ارتباط با بازار سرمایه خدمت معظم له مطرح شد.

وی اظهارداشت: همه این روزها شاهد روند فزآیندی در بازار سرمایه هستند و این روند نشان می دهد مردم حاضرند دارایی های خود را در جایی که ضریب نقدینگی مطمئن، شفافیت و سود دهی مناسب داشته باشد، سرمایه گذاری کنند.

دبیر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: خوشبختانه بازار سرمایه این سه ویژگی را با هم دارد.

وی افزود: نکته حائز اهمیت در این میان اینکه دولت با عرضه شرکت های بزرگ به دنبال جبران کسری بودجه خود است و زمانی که این کسری بودجه جبران شود مشخص نیست برنامه دولت برای این بازار چه خواهد بود.

زادمهر بیان داشت: بیم این می رود که دولت پس از رسیدن به هدف خود بازار سرمایه را رها کند.

وی ادامه داد: رهاشدگی بازار منجر به از دست رفتن سرمایه های مردم و ایجاد بحران درکشور خواهد شد.

دبیر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: در این جلسه پیشنهاد شد ضمن استفاده از ظرفیت های مثبت بازار سرمایه باید ساز و کارهای مناسبی اندیشده شود تا مردم و اقتصاد در آینده با مشکل مواجه نشود.

وی افزود: بی تردید این موضوع از طریق سازمان بورس و شرکت های تابعه، وزارت صنعت، معدن و تجارت و اموراقتصاد و دارایی مطالبه و پیگیری خواهد شد.

زادمهر بیان داشت: شرکت های دولتی که باید در بورس عرضه شود و همچنین بر نامه بلند مدت دولت در این زمینه باید برای عموم مردم شفاف باشد.

وی تصریح کرد: جذب سرمایه های مردم در بورس هر روز نسبت به گذشته در حال افزایش است حال سئوالی که اینجا مطرح می شود اینکه برنامه دولت برای بهره برداری از این سرمایه ها به چه نحوی خواهد بود؟

دبیر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان یادآورشد: اگر از این سرمایه ها به خوبی مدیریت شود و در مسیر درستی قرار گیرد هم می تواند چرخ صنعت را بهتر به چرخاند و هم یکی از پیشران های اصلی جهش تولید خواهد شد.

«سجاد اسدی» دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل نیز در این برنامه گفت: این اتحادیه هم در دیدار مزبور مطالبات خود را در حوزه های مختلف به خصوص اقتصادی در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی مطرح کرد.

وی افزود: نزدیک به صفر بودن رشد اقتصادی کشور در یک دهه گذشته ، وضعیت بد ضریب جینی ، زیر خط فقر رفتن سه میلیون نفردر دولت فعلی، واردات و صادرات، بازار ارز، مسکن، خودرو، مبارزه با قاچاق کالا و غیره از جمله این مطالبات بوده است.

دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل یادآورشد: این اتحادیه در سنوات گذشته به خصوص در سال های اخیر جلساتی که با اقتصاددان ها داشته و همچنین از طریق تریبون های مختلف بارها مسائل و مواردی همچون برنامه ریزی برای بودجه و حرکت دولت به سمت اقتصاد بدون نفت، تعریف پایه های مالیاتی جدید و دیگر موارد اقتصادی را مطرح و پیگیری کرده است.

برنامه «رهیافت» کاری از گروه کسب و کار شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 21 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «حمید رضا کجوری» با هدف تبیین سخنان روز رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی در قالب گفتگو محور و برنامه ترکیبی بر اساس تمامی بندهای اقتصاد مقاومتی بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • نرخ تورم در اقتصاد ایران بسیار بالاست/ لزوم توسعه صنایع پائین دستی صنعت نفت

  • اقتصاد ما واردات محور است

  • جزئیات برنامه اصلاح ساختار بودجه که شنبه به مجلس می رود

  • نگاه سیاه و سفید نباید به موضوعات داشت

  • پیگیری طرح «ملی مسکن انقلاب» در مجلس یازدهم

  • کشتی های ایران با اقتدار وارد حیات خلوت آمریکا شدند

  • تاکید بر تشکیل باشگاه کشورهای تحریمی

  • صادرات بنزین به ونزوئلا

  • هیچ کجای دنیا بورس مسکن وجود ندارد/ بازار مسکن بازار مطمئنی است

  • شفافیت نخستین و اصلی ترین اقدام مجلس یازدهم