رهیافت یكشنبه الی چهارشنبه از ساعت 21:05 به مدت 55 دقیقه

تمام سازمان ها باید برای رشد گردشگری سرمایه گذاری كنند

نایب رئیس كمیسیون گردشگری اتاق ایران گفت: در ایران تنها سازمانی كه در حوزه گردشگری فعالیت می كند وزارت میراث فرهنگی و گردشگری است؛ در صورتی كه گردشگری ساختار تك صنفی نیست و تمام سازمان ها باید در این این حوزه سرمایه گذاری كنند.

1402/11/26
|
10:43
|

شهاب علی‌عرب نایب رئیس كمیسیون گردشگری اتاق ایران در گفت و گو با برنامه «رهیافت» اظهار داشت: در حوزه گردشگری از نظر موقعیت پروازی و منطقه ای ظرفیت های ممتازی داریم؛ ولی متاسفانه به دلیل نبود زیرساخت‌های كافی تا به امروز نتوانستیم گردشگران خارجی را جذب كنیم.

وی افزود: در تمام حوزه ها از جمله مسیرها، جاده ها، وسیله های نقلیه، هتل ها متفاوت از جمله بوم گردی ها و هتل های پنج ستاره كمبود داریم.

نایب رئیس كمیسیون گردشگری اتاق ایران گفت: اتاق بازرگانی در هفدهمین دوره نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته 1402 حضور پر شوری داشته است این اقدامات لازم است ولی كافی نیست. امسال 11 كشور در این نمایشگاه حضور داشتند.

علی‌عرب تصریح كرد: ورود گردشگران چینی به ایران به دلیل جنگ غزه به صفر رسیده است و بخش خصوصی به این دلیل متضرر شده است.

وی به لغو روادید اتباع 28 كشور كه به قصد جهانگردی به ایران سفر می‌كنند اشاره كرد و یادآور شد: این قانون از 15 بهمن سال جاری اجرا می‌شود و اتفاق بسیار مهمی است و منجر به افزایش ورود گردشگران به كشورمان می‌شود. زمینه سازی های خوبی در این حوزه شده است اگر در بخش سرمایه گذاری هم جدی رفتار شود و منابع مالی تخصیص داده شود به رشد گردشگری منجر خواهد شد.

وی در پایان تاكید كرد: در ایران تنها سازمانی كه در حوزه گردشگری فعالیت می كند وزارت میراث فرهنگی و گردشگری است؛ در صورتی كه گردشگری ساختار تك صنفی نیست و تمام سازمان ها باید در این این حوزه سرمایه گذاری كنند.

دسترسی سریع
رهیافت