رهیافت یكشنبه الی چهارشنبه از ساعت 21:05 به مدت 55 دقیقه

نباید قوانین تعیین دستمزد به مهاجرت كارگران بیانجامد

دبیركل كانون عالی انجمن‌های صنفی كارگران، بیان كرد: نباید قوانین تعیین دستمزد به مهاجرت كارگران بیانجامد.

1402/11/06
|
10:23
|

هادی ابوی در برنامه «رهیافت» رادیو اقتصاد گفت: در بحث دستمزد منطقه ای مشكل اصلی ما این است كه منظور وزارت اقتصاد را متوجه نمی شویم.

وی افزود: اینكه فقط بحث مزد منطقه ای مطرح باشد است یعنی از حداقل مزدی كه شورای عالی كار تعیین می كند و مكفی نیست می خواهیم عدد را كم كنیم یا در یك سری مناطق بیشتر كنیم؛ باید كاملا مشخص باشد.

دبیركل كانون عالی انجمن‌های صنفی كارگران یادآورشد: مزد منطقه ای نیازمند زیرساخت است كه متاسفانه در این حوزه هیچ تعریفی وارد نشده است. حتی زیر مجموعه وزارت كار یعنی تامین اجتماعی نیز بر این عدم زیرساخت ها تاكید كرده اند.

وی گفت: دغدغه همه ما این است كه اگر بگویند كه این منطقه كشور به یك دلایلی افزایش دارد و یك گروه بیشتر شود باعث یك سری مهاجرت ها می شود و توازن نیروی كار و شغل را به هم می زند.

وی اظهاركرد: باید بگویند كه كارگر تهران هزینه نسبت به روستا بیشتر است چه میزان می خواهند مزد او بیشتر كننند. باید توجه كرد كه همه چیز، بحث مسكن نیست بلكه در مناطق كمتر برخوردار هزینه های حمل ونقل و شرایط زندگی سخت تر است.

ابوی یادآورشد: قیمت بنزین و گوشت و روغن و.. دركل كشور یكسان است تقریبا ولی یك سال داریم اینكه الان كارگر آیا با مبلغی كه شورای كار تعیین كرده است و مزد امسال را می خواهیم آن را به 12 میلیون برسانیم آیا می تواند زندگی كند یا خیر؟

دسترسی سریع
رهیافت