رهیافت یكشنبه الی چهارشنبه از ساعت 21:05 به مدت 55 دقیقه

توسعه، اكتشاف و استحصال مواد معدنی؛ نقطه ورود بخش خصوصی به این حوزه است

معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: توسعه، اكتشاف و استحصال مواد معدنی جزو برنامه های بلند مدت ایمیدور است اجرای این برنامه بلند مدت می‌تواند نقطه ورود سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی به این بخش باشد.

1402/06/29
|
08:55
|

حمیدرضا موثقی نیا معاون وزیر و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در گفت و گو با برنامه «رهیافت» اظهار داشت: ایمیدور به عنوان متولی توسعه معادن و صنایع معدنی در دوران گذشته بیشتر نقش راهبر و تسهیل گر در تولید و توسعه فلزات پایه را ایفا كرده است. در افق جدید ایمیدور تلاش می كنیم بر توسعه دانش و بهره گیری از فناوری های روز دنیا متمركز شویم تا وابستگی ما را به كشورهای دیگر را كاهش و بهره وری ایمیدور را افزایش دهد. ضمن اینكه توسعه ساخت داخلی نیز از دیگر اهداف مهم ایمیدور است.

وی یادآور شد: در برنامه پنجم و ششم پنج ساله كشور توجه به مناطق كم برخوردار بسیار اهمیت داشت به همین دلیل ایمدرو پروژه هایی در این مناطق تعریف كرده است كه ارزش آنها معادل 75 هزار میلیارد تومان است.

موثقی نیا خاطر نشان كرد: ایمیدرو برای ورود به نسل چهارم تكنولوژی و تحول دیجیتال؛ سند هوشمندسازی صنایع معدنی را با 18 راهبرد به زودی كلید خواهد زد. تلاش می‌كنیم بخش خصوصی را در این حوزه مشاركت دهیم و از بزرگ شدن دولت پیشگیری كنیم.

موثقی نیا معاون وزیر و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) تصریح كرد: هدف ما در گام اول تامین نیازهای داخلی است؛ اگر عرضه در صنایع ما بیش از تقاضای داخل باشد شركت ها و صنایع معدنی می توانند وارد بازارهای صادراتی ‎شوند. به عقیده من حوزه معدن در مقایسه با حوزه نفت در كشورمان به اندازه كافی رشد نكرده است.

وی افزود: توسعه اكتشاف و استحصال مواد معدنی در سال جاری جزو برنامه های بلند مدت ایمیدور است كه امسال اجرای این برنامه بلند مدت آغاز شده است. اجرای این برنامه بلند مدت می‌تواند نقطه ورود سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی به این بخش باشد.

دسترسی سریع
رهیافت