رهیافت "شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 21:05 به مدت 55 دقیقه

سال گذشته 1350 میلیارد تومان، پاداش صرفه جویی مصرف برق به مردم تقدیم شد.

توسعه 4 برابری نیروگاه های برق نتیجه همكاری و همگامی دولت و مجلس و سرمایه گذاران در رفع ناترازی های صنعت برق است.

1402/02/30
|
13:48
|

محرابیان وزیر نیرو در گفتگو با برنامه رهیافت رادیو اقتصاد گفت: با توجه به اینكه ناترازیهای بسیاری در تولید ومصرف برق داشتیم، برای حل این مشكل، می بایست در تولید نیروگاهی افزایش و در مصرف برق مدیریت داشته باشیم كه برای این منظور از ایتدای دولت سیزدهم، با تكمیل طرح های نیروگاهی و افزایش توان تولید توانستیم به رشد قابل ملاحظه ایی در تولید دست پیدا كنیم.

وزیر نیرو با اشاره به 140 اقدام موثری كه برای سال 1402 در نظر گرفته شده گفت: اقدامات موثری در توسعه و تعمیرات اساسی نیروگاه ها و رفع محدودیت در تولید برق برداشته شده تا به تولید حداكثری نیروگاهی دست یابیم.

محرابیان افزود: سالانه رشد 5 درصدی تقاضای برق و مصرف 70 هزار مگابایتی داریم كه در این بین ناترازی های قبلی هم بایستی محاسبه شود.

وی در ادامه افزود: در دولت سیزدهم بالغ بر 7 هزار مگابایت به ظرفیت تولید در بخش نیروگاه های حرارتی و تجدیدپذیر اضافه شد كه 4 برابر متوسط سال های گذشته بوده است.

محرابیان با اشاره به تغییر ساعت كاری و تاثیر آن در كاهش مصرف برق گفت: در كشورهای مختلف 2 راه حل برای كاهش مصرف برق دارند كه یكی اجبار به محدودیت با نصب كنتورهای پیشرفته و اعمال جریمه است و دیگری تشویق بر مبنای آخرین تكنیك های اقتصادی تا مشتركان از مزایای آن استفاده كنند.

وی در بخش دیگری از گفتگوهایش در رادیو اقتصاد گفت: 42 درصد از قبوض مشتركان خانگی در سال گذشته مشمول پاداش شد و 8 میلیون قبض با رقم صفر یا بستانكار دریافت كردند كه این محاسبه برای سال 1402 حدود 4 برابر و برای 31 میلیون مشترك خانگی لحاظ خواهد شد كه بر اساس محاسبه های انجام شده 1500 مگابایت صرفه جویی خواهیم داشت.

دسترسی سریع
رهیافت