رهیافت "شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 21:05 به مدت 55 دقیقه

اشتغال پایدار مهمترین عامل تاثیرگذار در كاهش سن ازدواج

معاون امورجوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: اشتغال پایدار مهمترین عامل تاثیرگذار و تعیین كننده در كاهش سن ازدواج و ازدواج به هنگام در جامعه است.

1401/12/14
|
12:24
|

«وحید یامین پور» در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد افزود: موضوع ازدواج، خانواده و ازدواج به موقع از اولویت های مهم معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان است.

وی در ادامه ضمن تبریك میلاد حضرت علی اكبر(ع) و هفته جوان اظهارداشت: همه ساله هفته جوان از حد فاصل میلاد حضرت علی اكبر (ع) تا نیمه شعبان در كشور برگزار می شود.

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: مجموعه برنامه های این هفته با محوریت تجلیل از جوانان برتر ، غنی سازی اوقات فراغت و نشاط صورت می گیرد.

وی افزود: بطوركلی به مناسبت هفته جوان در تمامی شهرهای كشور مجموعه ای از جشنها با محوریت جشنواره سراسری جوان برتر ایران زمین برگزار می شود.

وی از ابلاغ دستور العملی در 12 محور به استان های سراسر كشور خبرداد و اظهارداشت: طبق این دستور العمل 12 نفر به عنوان جوان برتر استان انتخاب و از آنان تجلیل خواهد شد.

وی عنوان كرد: جشن های هفته جوان از پنجشنبه در سراسر كشور شروع شده و در مراكز استان ها بصورت پرشور در حال برگزاری است.

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: در كنار جشنواره جوان برتر ایران زمین رویداد ملی اتم هم در سراسر كشور در حال برگزاری است.

وی افزود: این رویداد به نوآوری اجتماعی اختصاص دارد وبرای اختتامیه این رویداد ملی جشنواره مجزا برگزار می شود.

یامین پور اظهارداشت: امروز سومین جلسه شورایعالی جوانان به ریاست شخص رئیس جمهور برگزار شد و این سومین جلسه در یك ساله اخیر است.

وی یادآورشد: تصویب سند ملی روایت پیشرفت،تصویب صدور پروانه فعالیت راهنمای خانواده، تصویب اعطای نشان دولتی امید به جوانان دارای حائز رتبه برتر در جشنواره برتر ایران از سال آینده و همینطور اختصاص 20 درصد از ظرفیت مراكز آموزشی و فرهنگی دستگاه های دولتی بصورت رایگان برای برگزاری جشن های ازدواج به روج های جوان بصورت رایگان از جمله مصوبات این جلسه بود.

دسترسی سریع
رهیافت