ما می توانیم جمعه از ساعت 09:00 به مدت 25 دقیقه

رادیو اقتصاد

ما مي توانيم

برنامه "ما می توانیم" دستاوردهای كشور در حوزه پالایشگاه های حرارتی

برنامه "ما می توانیم" شنبه 5 فروردین ماه با موضوع دستاوردهای كشور در حوزه پالایشگاه های حرارتی خواهیم شنید.

1402/01/04
|
16:00
|

به گزارش رادیو اقتصاد؛ ممكن است در وهله اول ساخت نیروگاه‌‌‌های متعدد در صنعت برق كشور، اقدامی شایسته به نظر برسد؛ اما در تبیینی عمیق‌‌‌تر، خوراك نیروگاه‌‌‌های حرارتی، مازوت و گاز است. ایران پس از روسیه و ایالات متحده، سومین دارنده منابع گازی جهان است.

كشورمان به لحاظ ساخت نیروگاه از توانایی بسیار بالایی برخوردار است كه می‌تواند در كشورهای منطقه مورداستفاده قرار گیرد. بر همین اساس می‌توانیم انواع نیروگاه‌های حرارتی و سیكل با راندمان و بازدهی بالا احداث كنیم. این توان بالا می‌تواند در كشورهای همسایه مورداستفاده قرار گیرد.

تنها در طی پنج سال اخیر بیش از 724 هزار قطعه نیروگاهی توسط متخصصان داخلی ساخته و در نیروگاه‌های تولید برق مورد استفاده قرار گرفته است. قرارگیری ایران در میان 10 كشور برتر دارای نیروگاه‌های حرارتی جهان، ساخت داخل 95 درصد قطعات صنعت نیروگاهی و پیوستن ایران به جمع پنج كشور دارای فناوری ساخت قطعات نیروگاهی از دیگر دستاوردهای این صنعت در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده است.

در برنامه فردا كارشناسان در خصوص دستاوردهای كشور در حوزه پالایشگاه های حرارتی مطالبی را عنوان می كنند.

برنامه "ما می توانیم" به تهیه كنندگی لیلا امیدیگانه و اجرای امیرحسین راسخ هر روز در نوروز 1402 ساعت 07:30 به مدت 25 دقیقه از رادیو اقتصاد پخش می شود.

دسترسی سریع
ما می توانیم