روی خط اقتصاد شنبه الی سه شنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

حجت الاسلام سید جواد حسینی نیا: اعتراض نمایندگان مجلس به افزایش قیمت نان بدون مصوبه قانونی

حسینی نیا در گفتگو با رادیو اقتصاد با اشاره به عدم مصوبه در افزایش قیمت نان از جلسه اعضای این كمیسیون با مسئولان ذیربط خبر داد و افزود: در این جلسه اعتراض نمایندگان به مجریان امر كه بدون مصوبه اقدام به افزایش نان كرده اند ابلاغ شد.

1400/03/09
|
08:33

حجت الاسلام سید جواد حسینی نیا از ورود دستگاه قضا به مسئله گرانی بدون مصوبه خبر داد و افزود: مسئولان مربوطه یكی از دلایل این افزایش را موضوع دستمزدها و مشكلات حاشیه ای بیان كرد.حسینی نیا وجود این مشكلات را دلیل موجهی برای این افزایش ندانسته وی با اشاره به 12 میلیون تن نیاز كشور به گندم مصرف روزانه گندم برای 85هزار نانوایی را 33هزار تن گندم بیان كرد و افزود :با توجه به شرایط خشكسالی كه امسال داریم پیش بینی میشود حدود 35درصد امار گندم كشور دچار چالش شود .

سید جواد حسینی نیا از یارانه 35هزار میلیارد تومانی نان گفت و افزود: در شرایط سخت اقتصادی دولت باید این منابع را تامین كند وی تصریح كرد حتی اگر لازم باشد مجلس با جابجایی منابع در تامین مبلغ یارانه كمك می كند.وی عدم نظارت دولت در چگونگی اختصاص یارانه ها را از عوامل گرانیهای نان بیان كرد و افزود: قیمت گندم برای دولت از زمان خرید تا رسیدن به نانوایان پنج هزار وپانصد تومان تمام میشود.این در حالی است كه همین میزان ارد با قیمت دو هزار و هفتصد تومان به قنادی ها ارائه شده از كشور خارج می شود.

وی از اقدام مجلس برای جلوگیری از هدر رفتن یارانه ها خبر داد و افزود: طرحی در این خصوص از سوی كمیسیون صنایع معادن تهیه و به هیات رئیسه ارائه شده است.

حسینی نیا ادعای دبیر ستاد تنظیم بازار در خصوص عدم تصمیم گیری برای قیمت نان را رد كرد و افزود: مسئولان به نوعی به موافقت با افزایش قیمت نان اذعان دارند و اینكه تعزیرات به موضوع ورود نمی كند دلیلی بر این ادعاست.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد