روی خط اقتصاد شنبه الی سه شنبه از ساعت 18:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

دكتر عبدالمجید اجتهادی: برخورد با قاچاقچیان قاطعانه و سختگیرانه ادامه می یابد

مدیرکل پیشگیری و نظارت بر قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی، از ادامه سیاست برخورد قاطعانه و سختگیرانه با قاچاقچیان خبر داد.

1400/01/18
|
09:26

به گزارش رادیو اقتصاد، دکتر عبدالمجید اجتهادی مدیرکل پیشگیری و نظارت بر قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی، در گفتگو با برنامه روی خط اقتصاد گفت: باتوجه به آثار منفی قاچاق کالا در اقتصاد کشور، بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در جلسات اخیر مسئولان قضایی، بر ادامه سیاست سختگیرانه در مجازات قاچاقچیان کالا تاکید شده است.

وی همچنین بر ضرورت پیشگیری و اصلاح رویه های قانونی برای برخورد با قاچاقچیان تاکید کرد و اظهار داشت: اتخاذ سیاست های پیشگیرانه و اصلاح رویه های قانونی برای برخورد با قاچاقچیان کالا، علاوه بر کاهش هزینه ها می تواند روند مقابله با قاچاق را تسریع بخشد.

دکتر اجتهادی به عزم جدی مسئولان برای مبارزه سخت با قاچاقچیان اشاره کرد و افزود: سیاست کیفری سختگیرانه، قاطعیت در برخورد قضایی و انتظامی، عزم جدی برای پرهزینه کردن و پر خطر کردن قاچاق و کاهش صرفه اینگونه جرائم، برخورد قاطع با قاچاق سازمان یافته و کالاهای ممنوعه و اعمال مجازات های شدید و سنگین، از جمله راهکارهایی است که دستگاه های ذیربط با قاطعیت آن را دنبال می کنند تا قوانین و مقررات بازدارندگی لازم را داشته باشند.

وی به نقش مهم سامانه های ثبت و رهگیری کالاها اشاره کرد و گفت: با بکارگیری این سامانه ها کالاها از ابتدای ورود تا فروش در سامانه ها ثبت و رهگیری می شود و همه دستگاه های کاشف و ضابط به این سامانه دسترسی دارند که می تواند نقش موثری در مبارزه با قاچاق کالا و ارز داشته باشد.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد