روی خط اقتصاد شنبه الی سه شنبه از ساعت 19:05 به مدت 50 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

آرگون در گفتگو با رادیو اقتصاد: صادرات پیش نیاز رشد پایدار در کشور است

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: صادرات پیش نیاز رشد پایدار و مهمترین عامل ورود ارز به کشور و همینطور گسترش اشتغال و افزایش درآمد در اقتصاد است.

1399/12/05
|
07:44

«عباس آرگون» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: صادرات امروزه یکی از مولفه های مهم رشد و توسعه کشورهاست.

وی همچنین اظهارداشت: نیاز به صادرات و واردات برای تمامی کشورها امری اجتناب ناپذیر است چرا که هیچ کشوری نمی تواند به تنهایی همه نیازهای خود را تامین کند.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: کشورهای که دارای توان صادراتی بالایی هستند از قدرت و توان اقتصادی بالاتری نسبت به سایر کشورها برخوردارند.

وی افزود: پیشرفت و جهش اقتصادی در کشور نیازمند توسعه تعاملات بین المللی و حضور فعال در بازارهای جهانی با رویکرد درون زایی و برون گرایی است.

آرگون در ادامه لازمه توسعه صادرات در کشور را داشتن دیپلماسی فعال در حوزه های بین المللی دانست و اظهارداشت: اولویت اصلی کشور در این بین باید نیل به تعالی و توسعه صادرات غیر نفتی و کاهش وابستگی مملکت به صادرات و درآمدهای نفتی باشد.

وی تصریح کرد: بطورکلی در این شرایط شاخص رقابت پذیری در کشور باید بهبود پیدا کند که یکی از مهمترین اقدامات در جهت رشد و توسعه صادرات غیر نفتی است.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: جدا از این توجه به صادرات غیر نفتی و صنایع کوچک و متوسط در این حوزه بسیار مهم است.

وی افزود: پرهیز از خام فروشی، توجه به صادرات کالاهای ساخته شده، توجه به نیازها و نقطه نظرات فعالان حوزه صادرات، مشورت با بخش خصوصی قبل از تصمیم گیری در زمینه صادرات، توانمند سازی بنگاه ها برای صادرات همه و همه در توسعه و شکوفایی صادرات در کشور بسیار موثر و نقش آفرین است.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا سه شنبه هر روز ساعت 19:05 به مدت 50 دقیقه به تهیه‌کنندگی «سید وحید موسوی و مهرگان طور سوادکوهی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع‌رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد از اینروعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد