روی خط اقتصاد شنبه الی سه شنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

فیروزی در گفتگو با رادیو اقتصاد: انحصار مجوز داروخانه ها با اصلاح دستور العمل ها برداشته شود

علی فیروزی گفت: طبق قاعده تعارض منافع در همه جای دنیا وجود دارد منتهای موضوع مهمتر از تعارض منافع اینكه به احكام لازم الاجرا و قانونی بایدگردن نهاد چرا كه قانون یك بحث دلبخواهی نیست.

1399/10/24
|
13:25

«علی فیروزی» در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد افزود: هیئت مقررات زدایی به عنوان تنظیم گر بخش مجوزهای كسب و كار در كشور به این نتیجه رسیده كه مجوز تاسیس داروخانه دارای انحصار است و باید انحصار آن با اصلاح دستور العمل ها برداشته شود.

وی با اشاره به اینكه تعارض منافع را در هر مجوزی می توان پیدا كرد، اظهارداشت: خود به خود وقتی نوع فرآیند صدور مجوز به گونه ای طراحی می شود كه آن كسی كه می خواهد مجوز صادر كند خود از محدود بودن بازار نفع می برد منجر به این خواهد شد كه تعارض منافع بصورت دائمی وجود داشته باشد و با لابی گرهای مختلف و امثالهم به این نقطه برسد كه كسب و كارها به راحتی در سطح كشور ایجاد نشود.

رئیس مركزملی مطالعات و پایش بهبود فضای محیط كسب و كار وزارت اقتصاد و دارایی گفت: توصیه به همه مراجع صدور مجوز اینكه در رابطه با موضوعاتی كه به شكل انحصار در آمده مقاومت نكنند چون این رویه در آینده آن كسب و كار هم اثر بدی خواهد داشت.

وی در ادامه افزود: وقتی در رابطه با بازار و اقتصاد رقابتی در كشور صحبت می شود و انتظار اینكه بخش خصوصی بصورت رقابت در حوزه های مختلف ورود پیدا كند دیگر ایجاد محدودیت، انحصار و مجوزندادن به بهانه اشباع بازار معنی پیدا نمی كند.

فیروزی یادآورشد: برای توسعه سرمایه گذاری، اشتغال، رونق كسب و كار، رشد اقتصادی و نظایر این باید به معنای واقعی رفع انحصار از صدور مجوزها در كشور اتفاق بیفتد.

برنامه «روی خط اقتصاد» كاری از گروه صنعت و بازرگانی شبكه رادیویی اقتصاد است كه از شنبه تا سه شنبه هر روز ساعت 19.5 به مدت 50 دقیقه به تهیه كنندگی «سید وحید موسوی و مهرگان طور سوادكوهی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه كردن مخاطبان بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می گیرد از اینروعلاقه مندان می توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه كنند.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد