صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی سه شنبه از ساعت 19:05 به مدت 50 دقیقه

مشاور مالیاتی اتاق تعاون ایران گفت: ورود سازمان امور مالیاتی به تراکنش های بانکی عملکرد قبل از سال 1395 خلاف قانون است.

«محمد محمودی» در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد ضمن اشاره به دو دوره مالیاتی در کشور افزود: یکی قبل از قانون مصوب 31 تیر ماه سال 1394 است که لازم الاجرا از یکم فروردین ماه سال 1395 و بعد از آن و دیگری قبل از ابلاغ این قانون است.

وی اظهارداشت: سازمان امور مالیاتی تراکنش های بانکی عملکرد قبل از سال 1395 را ادعا می کند که باید وارد رسیدگی شود که آرای دیوان عدالت اداری، دیوان محاسبات و سایر ارگان ها حاکی از اینکه سازمان امور مالیاتی نمی تواند به تراکنش های بانکی قبل از سال 1395 ورود پیدا کند.

مشاور مالیاتی اتاق تعاون ایران گفت: ورود تا این لحظه برخلاف قانون بوده ولی سازمان امور مالیاتی همچنان این روند را ادامه می دهد.

وی در ادامه افزود: مسئولان هم به جهت اینکه منابع مالیاتی باید تامین شود فعلا بصورت جدی این امر خلاف قانون را عطف به ماسبق می کنند و جلوگیری آن را نمی گیرند.

محمودی همچنین در پاسخ به این سئوال که آیا سازمان امور مالیاتی می تواند دسترسی به حساب های بانکی داشته باشد، یادآورشد: مطابق ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم این اجازه را دارد ومی تواند بدون هیچ گونه محدودیتی به حساب های بانکی دسترسی پیدا کنداما سئوالات جدی هم در این رابطه مطرح است مبنی بر اینکه آیا حساب های بانکی مردم باید بی چون و چرا در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گیرد آیا در داخل سازمان امور مالیاتی صددرصد ماموران مالیاتی شفاف هستند آیا فکر نمی کنید از حساب های بانکی مردم سوء استفاده شود و...؟!

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا سه شنبه هر روز ساعت 19.5 به مدت 50 دقیقه به تهیه کنندگی «سید وحید موسوی و مهرگان طور سوادکوهی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می گیرد از اینروعلاقه مندان می توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • اتفاقات زیادی به نفع دولت در بازار سرمایه رقم خورد

  • جهش تولید تنها راه برای درمان بیماری بازار مسکن/ اخذ مالیات بر خانه های خالی روی قیمت ملک اثر ندارد!

  • دستیابی ایران به خودکفایی پایدار گندم / مشکلات مربوط به خرید و نرخ گذاری گندم رفع شود

  • بی رغبتی بانک ها برای فاینانس کردن پروژه های تجدیدپذیر

  • ثبات اقتصادی در گرو سیاست های ارزی صحیح و منطقی

  • انحصار مجوز داروخانه ها با اصلاح دستور العمل ها برداشته شود

  • صادرات غیر نفتی در کشور با افت مواجه شد

  • توزیع 45 میلیارد دلار ارز ترجیحی در سه سال گذشته/ پرداخت مستقیم 106 هزار میلیارد تومان مابه التفاوت ارز به مردم

  • افت 20 درصدی صادرات غیرنفتی در کشور/ توسعه صادرات غیرنفتی نیازمند سیاست گذاری مناسب

  • تفاوت 5 برابری نرخ ارزترجیحی با نرخ ارز آزاد/ ارز 4200 تومانی حذف شود