صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی سه شنبه از ساعت 19:05 به مدت 50 دقیقه

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور گفت: امروز تفاوت نرخ ارزترجیحی با نرخ ارز بازار آزاد بیش از پنج برابر است که این خود به خود جریان ناسالم اقتصادی را در کشور ایجاد می کند.

«عباس حاجی زاده» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور به هیچ وجه طرفدار این جریان ناسالم اقتصادی نیست بلکه علاقه مند به فعالیت در یک شرایط رقابتی و سالم اقتصادی است.

وی ضمن اشاره به اینکه واردات نهاده های دام و طیور پایه امنیت غذایی در کشور است، اظهارداشت: برنامه ریزی ها و سیاست گذاری ها باید به نحوی باشد که واردکنندگان بتوانند به سادگی این اقلام را وارد و در اختیار تولیدکنندگان مرغ، تخم مرغ، شیر و گوشت قرار دهند.

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور گفت: وجود ارز ترجیحی و آنهم اختلاف پنج برابری با ارز بازار آزاد شرایطی را ایجاد می کند که هم واگذاری و تخصیص ارز در بانک مرکزی تابع وسواس ها، کنترل ها و اضطراب های مختص به خود است و سمت دیگر نهاده های که وارد می شود باز شرایط دشواری را ایجاد می کند.

وی افزود: شرایط ناسالمی که ایجاد شده همه توجهات به اینکه وارد کننده ای که با ارز 4200 تومانی در حال واردات نهاده هاست خدای ناکرده تخلف می کند.

حاجی زاده تصریح کرد: برای شفاف شدن اوضاع ضرورت ایجاب می کند نرخ ارز ترجیحی حذف وما به التفاوت آن به صورت یارانه مستقیم به طبقات ضعیف و آسیب پذیر جامعه اختصاص یابد.

وی یادآورشد: این اقدام ضمن سالم شدن شرایط اقتصادی موجب می شود مردم به یارانه برسند ودر ضمن مایحتاج خود را تامین کنند و اضطراب از کمبود مواد پروتئینی در بازار نداشته باشند.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا سه شنبه هر روز ساعت 19.5 به مدت 50 دقیقه به تهیه کنندگی «سید وحید موسوی و مهرگان طور سوادکوهی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می گیرد از اینروعلاقه مندان می توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • شاخص امید به زندگی در ایران 75 سال است

  • رتبه 15 ایران در تولید علم جهان/ مقالات ISI از ملاک های اندازه گیری تولید علم است

  • تاکید بر داشتن نگاه اقتصادی به حوزه نفت و گاز / بحث صادرات گاز فقط خام فروشی نیست

  • سالانه 30 میلیون تن فولاد در کشور تولید می شود

  • مرکز آمار ایران راجع به سبد معیشت خانوار صحبت کند

  • اینستکس یک فرصت سوخته است

  • رسیدگی به پرونده 2 هزار دستگاه خودروی وارداتی در مراجع قضایی

  • فرصت ورود ایران به بازار ارمنستان با ممنوعیت کالاهای ترکیه

  • یارانه نقدی سال آینده دو برابر می شود

  • اتفاقات زیادی به نفع دولت در بازار سرمایه رقم خورد