صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی سه شنبه از ساعت 19:05 به مدت 50 دقیقه

مدیر گروه صنعت اندیشکده امیرکبیر در رادیو اقتصاد گفت: فرمول‌های قیمت‌گذاری شورای رقابت در بازار خودرو اصلاح می‌شوند و بر این اساس مردم می‌توانند با قیمت منطقی خودرو را خریداری کنند.

میلاد بیگی در مصاحبه تلفنی با برنامه «روی خط اقتصاد» گفت: مجلس شورای اسلامی با نگارش یک طرح جدید قصد دارد تغییرات مهمی را در صنعت خودرو ایجاد کند.

وی افزود‌: «اصلاح ساختار سهام‌داری خودروها» از جمله موضوعات مد نظر مجلس قرار گرفته است.

مدیر گروه صنعت اندیشکده امیرکبیر اضافه کرد: سهام‌هایی که در دست شرکت‌های خودروساز بود و زمینه امتداد مدیریت‌های مختلف را فراهم می‌کرد بر اساس طرح جدیدی مجلس باید به فروش برسد.

وی با اشاره به موضوع «اصلاح شیوه قیمت‌گذاری خودرو» توضیح داد: خودروسازان با نظر جدید مجلس ملزم می‌شوند که خودروهای خود را در بازار بورس عرضه کنند.

میلاد بیگی افزود: فرمول‌های قیمت‌گذاری شورای رقابت در بازار خودرو اصلاح می‌شوند و بر این اساس مردم می‌توانند با قیمت منطقی خودرو را خریداری کنند.

وی با اشاره به این که مجلس سیاست‌های تشویقی و تنبیهی متعددی را برای خودروسازان در نظر گرفته است، اظهار داشت: خودروساز باید به ازای افزایش کیفیت و ایمنی و تیراژ عرصه و صادرات بتواند سود را کسب کند و در مقابل در ازای کاهش ایمنی و عرصه باید مورد تنبیه قرار بگیرد.

مدیر گروه صنعت اندیشکده امیرکبیر با اشاره به ضرورت گزارش فساد در بازار خودرو، توضیح داد:‌ سامانه گزارش تخلفات مردمی با همکاری قوه قضاییه برای صنعت خودرو راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به این که یکی از فسادهای اصلی بازار خودرو به حوزه‌های فروش و تامین قطعه مربوط می‌شود، عنوان کرد: قطعه‌سازان خودرو باید قراردادهایی شفاف با خودروسازان داشته باشند.

میلاد بیگی افزود: فروش خودرو در بازار بورس باعث می‌شود تا خودروساز نتواند راساً به ف1روش اقدام کند.

وی تاکید داشت: خودروساز باید از فرآیند عملیاتی شرکت که به نفع صنعت خودرو است، سود کسب کند.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا سه شنبه هر روز ساعت 18 به مدت 55 دقیقه به تهیه‌کنندگی «مهرگان سوادکوهی و سید وحید موسوی» با هدف تحلیل و بررسی مهم‌ترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع‌رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • تامین لوازم یدکی خودرو به ارز زیادی نیاز دارد

  • دولت در ایجاد اشتغال عملکرد موفق ندارد

  • فعالان اقتصادی با قوانین و مقررات مزاحم سر و کار دارند

  • مردم از بازار بورس ناامید شده‌اند

  • عدم شفافیت مهم‌ترین مشکل بودجه‌ کشور است

  • مالکان حقوقی خانه‌های خالی دوبرابر بیشتر مالیات می‌دهند

  • ایران بزرگ‌ترین شریک تجاری افغانستان است

  • واحدهای صنعتی سرمایه‌های ملی هستند

  • صادرات غیر نفتی در شرایط تحریمی از اهمیت بالایی برخوردار است

  • حوزه گیاهان دارویی در ایران مغفول مانده است