صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی سه شنبه از ساعت 19:05 به مدت 50 دقیقه

یک کارشناس اقتصاد انرژی در رادیو اقتصاد گفت: صنایع خرد و متوسط به عنوان تکمیل‌کننده صنعت پتروشیمی در اقتصاد کشور نقش موثری را بر عهده دارند.

حمیدرضا شکوهی در مصاحبه تلفنی با برنامه «روی خط اقتصاد» گفت: صنعت پتروشیمی از نظر اشتغال تاثیرگذاری مثبت زیادی نیست، اما صنعت بسیار گسترده‌ای است و در تکمیل زنجیره ارز و صنایع پایین‌دستی نقش مهمی را ایفا می‌کند.

وی افزود: در یک سال گذشته با وجود تحریم‌های مختلف، صنعت پتروشیمی ایران رشد بسیار خوبی را تجربه کرده است.

این کارشناس اقتصاد انرژی تاکید داشت: گسترش صنعت پتروشیمی باعث می‌شود تا ما از خام فروشی جلوگیری کنیم و نفت و گاز موجود در کشور را در قالب صنایع پتروشیمی به فروش برسانیم.

وی ادامه داد:‌ اگر توسعه صنعت پتروشیمی با توسعه صنایع پایین‌دست و تکمیل زنجیره ارزش همراه شوند، اشتغال خوبی در کشور ایجاد می‌شود.

حمیدرضا شکوهی خاطر نشان کرد: صنعت پتروشیمی می‌تواند به توسعه و رونق اقتصاد کشور کمک کند.

وی با اشاره به توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور، توضیح داد:‌ صنایع خرد و متوسط به عنوان تکمیل‌کننده صنعت پتروشیمی در اقتصاد کشور نقش موثری را بر عهده دارند.

این کارشناس اقتصاد انرژی با اشاره به این که تحریم‌ها باعث شده تا بسیاری از اقلام مورد نیاز صنعت پتروشیمی در کشور موجود نباشند، اظهار داشت:‌ شرکت‌های دانش‌بنیان در گذشته با روش مهندسی معکوس فعالیت می‌کردند و امروزه خودشان دست به تولید می‌زنند و نیازهای مختلف را برطرف می‌کنند.

وی افزود: زمانی که صنعت پتروشیمی توسعه پیدا کند، زنجیره‌‌ی استفاده از نفت و گاز را در برمی‌گیرد و تا تولید محصول نهایی و رونق اقتصاد پیش می‌رود.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 18 به مدت 55 دقیقه به تهیه‌کنندگی «مهرگان سوادکوهی و سید وحید موسوی» با هدف تحلیل و بررسی مهم‌ترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع‌رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • اقتصاد مردم گروگان ملاحظات سیاسی شده است

  • عرضه صد درصدی محصولات فولادی در بورس قانونمند شد

  • خودکفایی در ساخت جرثقیل 55 تنی در کشور افتخار جوانان ایرانی

  • اعلام اسامی متخلفان صدور کارت بازرگانی برای کارت خواب ها

  • اعلام آمادگی مجلس برای اجرای فرمان رهبری در مورد مقابله با کرونا

  • پتروشیمی موتور محرک صنایع داخلی و ناکارآمد کننده تحریم ها است

  • طرح مالیات بر عایدی سرمایه در کمیسیون اقتصاد ایرادات اساسی دارد

  • تصمیمات وزارت صمت بسیاری از معادن را از کار انداخت

  • قیمت هر کیلو گندم باید 4800 تومان باشد

  • طرح پیش فروش نفت بازار سرمایه را برهم می‌زند