صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 18:05 به مدت 50 دقیقه

رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه با اشاره به گران شدن قیمت موبایل در کشور، گفت: مغازه‌دار سرمایه‌ی خاصی در اختیار ندارد که توانایی احتکار داشته باشد، این واردکننده‌ است که با حجم بالایی است سرمایه قدرت احتکار پیدا می‌کند.

ابراهیم درستی در مصاحبه تلفنی با برنامه «روی خط اقتصاد» گفت: انجمن واردکنندگان تلفن همراه صلاحیت اعلام خبر «ممنوعیت وارد کردن موبایل بیش از 300 یورو» نداشت.

وی افزود: درست نبود این انجمن به دلیل سود شخصی موضوعی را رسانه‌ای کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه و لوازم صوتی و تصویری اضافه کرد: متاسفانه عالی‌ترین مقام انجمن واردکنندگان تلفن همراه در به رسانه‌های می‌گوید که «تلفن همراه ارزان است» و این شخص نمی‌داند که یک کارمند دولت توانایی خرید تلفن همراه را ندارد.

وی ادامه داد: هر موضوعی تا زمان نهایی شدن مورد بررسی قرار می‌گیرد و بر این اساس انجمن واردکنندگان تلفن همراه نباید موضوعِ غیر نهایی را رسانه‌ای می‌کردند.

ابراهیم درستی تاکید داشت: بنده به عنوان اتحادیه فروشندگان تلفن همراه و لوازم صوتی و تصویری از جزییات این قرارداد اطلاع نداشتم.

وی افزود: من از نیروهای نظارتی خواهش می‌کنم که به موضوع رسانه‌ای شدن «ممنوعیت وارد کردن موبایل بیش از 300 یورو» ورود پیدا کنند و بدانند که چند تلفن همراه در زمان اعلام این خبر در گمرک مانده بود.

رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه و لوازم صوتی و تصویری اضافه کرد: انجمن واردکنندگان تلفن همراه نباید بازار موبایل را از نظر روانی آشفته می‌کرد.

وی با اشاره به واحدهای صنفی فروش موبایل، توضیح داد: 90 درصد ویترین‌های فروشگاه‌های موبایل با ماکت پُر شده است و فروشندگان سرمایه‌ی چندانی در بازار تلفن همراه ندارند.

ابراهیم درستی تاکید داشت: فروشندگان تلفن همراه نباید بد‌نامی ناشی از فعالیت‌های مختلف بازار را بر دوش بکشند.

وی با اشاره به این که بسیاری از فروشگاه‌های تلفن همراه زیر نظر انجمن واردکنندگان تلفن همراه فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: این انجمن در فروشگاه‌های متعلق به خود قدرت مانور بیشتری دارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه و لوازم صوتی و تصویری افزود: بسیاری از آقایانی که با ارز 12 هزار تومانی تلفن همراه وارد کرده بودند، کالای خود را با ارز 20 هزار تومانی به فروش رساندند.

وی خاطر نشان کرد: مغازه‌دار سرمایه‌ی خاصی در اختیار ندارد که توانایی احتکار داشته باشد، این واردکننده‌ است که با حجم بالایی است سرمایه قدرت احتکار پیدا می‌کند.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 18 به مدت 55 دقیقه به تهیه‌کنندگی «مهرگان سوادکوهی و سید وحید موسوی» با هدف تحلیل و بررسی مهم‌ترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع‌رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • صادرات انرژی از برنامه ششم توسعه عقب است

  • عملیات اکتشافِ ایمیدرو در تمام استان‌ها جریان دارد

  • همه کسب و کارها باید «مدل درآمدی» داشته باشند

  • بخش خصوصی سهمی زیادی از اقتصاد ایران ندارد

  • دولت باید به منافع تولیدکننده توجه ویژه‌ای داشته باشد

  • بانک‌های اطلاعاتی ما در حوزه اقتصادی مشکل دارند

  • ماهیت «صندوق مدیریت ثروت» مشخص نیست

  • سامانه امور کمرگی قطع نیست / نسخه‌ی جدیدی از سامانه در راه است

  • دولت ‌ها بیش از «افتتاح» به «کلنگ‌زنی» علاقه دارند

  • سامانه تدارکات الکترونیکی دولت از فساد پیشگیری می‌کند