صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 18:05 به مدت 50 دقیقه

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور اظهار داشت: بنگاه معاملات املاک زمانی به رونق بازار دست پیدا می‌کند که قیمت مسکن در کشور در وضعیت معمول و مطلوب قرار بگیرد.

مصطفی‌قلی خسروی در گفتگوی تلفنی با برنامه «روی خط اقتصاد» گفت: بنگاه معاملات ملکی سعی می‌کند از طریق دلالی خریدار و فروشنده را به یکدیگر وصل کند و در موضوع قیمت ورود پیدا نمی‌کند.

وی با اشاره به این که بنگاه‌های معاملات املاک تحت نظارت هستند، عنوان کرد: مردم در تعیین قیمتِ مسکن آزاد هستند و مالکیت هر شخص در بنگاه‌های معاملاتی محترم شمرده می‌شود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور افزود: بنگاه‌های مسکن به موردهایی که قیمت غیر منطقی داشته باشند، ورود نمی‌کنند و در این هنگام با فروشنده همکاری‌های لازم را به عمل نمی‌آورند.

وی با اشاره به کمبود مسکن در کشور، توضیح داد: متاسفانه در 7 سال گذشته دولت مسکن جدید نساخته است و هیچ عرضه‌ی جدیدی صورت نگرفته است.

مصطفی‌قلی خسروی با اشاره به قانون «حداکثر افزایش اجاره‌بها در سال جاری»، عنوان کرد: اکثر مردم موضوع «افزایش حداکثر 25 درصدی اجاره‌بها» را قبول کرده‌اند و ما گزارش زیادی در این حوزه نداشتیم.

وی با اشاره به این که افزایش قیمت مسکن میزان کار مشاوران املاک را کاهش می‌دهد، اظهار داشت: بنگاه معاملات املاک زمانی به رونق بازار دست پیدا می‌کند که قیمت مسکن در کشور در وضعیت معمول و مطلوب قرار بگیرد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور افزود: بنگاه معاملات املاک به دلیل ذات کاری خود نباید به افزایش قیمت مسکن کمک کند.

وی اضافه کرد: ما تمام مصوبات ستاد ملی کرونا و قوانین جدید را به مشاوران املاک سطح کشور ابلاغ کرده‌ایم و اگر کسی قوانین جدید را رعایت نکند مورد برخورد قانونی قرار می‌گیرد.

مصطفی‌قلی خسروی ادامه داد: عموم مردم می‌توانند از طریق شماره تماس 77608640 با اتحادیه مشاوران املاک در ارتباط باشند.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 18 به مدت 55 دقیقه به تهیه‌کنندگی «مهرگان سوادکوهی و سید وحید موسوی» با هدف تحلیل و بررسی مهم‌ترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع‌رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • صادرات انرژی از برنامه ششم توسعه عقب است

  • عملیات اکتشافِ ایمیدرو در تمام استان‌ها جریان دارد

  • همه کسب و کارها باید «مدل درآمدی» داشته باشند

  • بخش خصوصی سهمی زیادی از اقتصاد ایران ندارد

  • دولت باید به منافع تولیدکننده توجه ویژه‌ای داشته باشد

  • بانک‌های اطلاعاتی ما در حوزه اقتصادی مشکل دارند

  • ماهیت «صندوق مدیریت ثروت» مشخص نیست

  • سامانه امور کمرگی قطع نیست / نسخه‌ی جدیدی از سامانه در راه است

  • دولت ‌ها بیش از «افتتاح» به «کلنگ‌زنی» علاقه دارند

  • سامانه تدارکات الکترونیکی دولت از فساد پیشگیری می‌کند