روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

حاجی دلیگانی: مردم با مراجعه به سایت حماسه سازان در قانون نویسی مشاركت كنند

عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شوای اسلامی با اشاره به لزوم همراهی جامعه در فرایند نگارش قوانین در مجلس، از مشاركت مردم در تدوین طرح ممنوعیت ورود كالاهای مشابه ایرانی خبر داد.

1396/03/08
|
14:23
|

حسینعلی حاجی دلیگانی در رابطه با طرح جامع مدیریت شهری و دعوت از مردم برای نگارش این طرح اظهار كرد: در دنیا برای نوشتن قوانین از مردم مشاركت جویی می شود و مردم را در این امر دخالت می دهند.

وی با اشاره به مراحل تدوین این طرح گفت: بنده و همكارم آقای ابوترابی به این نتیجه رسیدیم این كار را شروع كرده تا در آینده چنین طرح هایی را بسط و گسترش دهیم.

حاجی دلیگانی لزوم بهره مندی از نقطه نظرات مردم و صاحب نظران در تدوین قوانین را متذكر شد و افزود: مردم باید نقطه نظرات خود را ارائه دهند تا قوانینی جامع و بهتر برای جامعه تدوین و تصویب شود.

این نماینده مجلس از تقبل هزینه های این اقدام سخن گفت و ادامه داد: طبق این طرح بحث به ممنوعت كالاهایی با تولید مشابه داخلی را در وبسایت حماسه سازان درج كرده ایم و در حال دریافت نقطه نظرات مردمی هستیم.

حاجی دلیگانی از استقبال مردم و رسانه ها از این اقدام خبر داد و بیان داشت: پیشنهاد می كنیم مجلس یا مركز پژوهش ها این اقدام را دنبال كنند و در این صورت قوانین از پختگی بیشتر برخوردار خواهد شد و منفعت بیشتری برای جامعه خواهند داشت.

وی با بیان اینكه پیش تر نیز از نقطه نظرات نخبگان و صاحب نظران امر بهره برداری می كردیم، ادامه داد: شخصا از مشورت یك صد فرد مطلع در امر تدوین قوانین بهره می برم؛ اما در حال حاضر روش الكترونیكی را تجربه می كنیم كه ضمن صرفه جویی در وقت و هزینه، جنبه ای عام تر دارد و اشخاص مختلف قادر به دسترسی به طرح مجلس خواهند بود.

وی همچنین درباره دخالت دادن مردم در سایر تصمیمات مجلس اظهار كرد: بعدها سعی می كنیم این الگو را به عنوان دریافت نظرات مردمی به مجلس ارائه دهیم. این روش برای سایر دستگاه ها از جمله شورا های اسلامی شهر و روستا نیز مفید است و هرچه بیشتر از تضارت آرا استفاده كنیم، طبیعتا درصد خطا كاهش می یابد.

علاقمندان برای شنیدن تحلیل مهم ترین اخبار روز ایران و جهان می توانند برنامه زنده "روی خط اقتصاد" را شنبه تا پنجشنبه ساعت 19 تا 19:55 دریافت كنند و صوت این مجله خبری تحلیلی از طریق سایت رادیو اقتصاد و وبسایت اینترنتی ایران صدا قابل دریافت است.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد