صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 18:05 به مدت 50 دقیقه

معاون نظارت دیوان عالی کشور گفت: نگاه «آیت‌الله رییسی» در مقام ریاست قوه قضاییه باعث شده تا برخوردها با مفسدین مختلف شتاب بیشتری بگیرند.

غلامرضا انصاری در مصاحبه تلفنی با برنامه «روی خط اقتصاد» گفت: برخورد با متخلفان و مفسدین وظیفه اصلی قوه قضاییه است.

وی افزود: مقام معظم رهبری در سخنرانی دیروز (7 تیر99) اشاره کردند که برخورها با مفسدین از دوره‌های قبل شروع شده بود و در دوره ریاست جدید قوه قضاییه شتاب بیشتری گرفته است.

معاون نظارت دیوان عالی کشور اضافه کرد: نگاه «آیت‌الله رییسی» در مقام ریاست قوه قضاییه باعث شده تا برخوردها با مفسیدن مختلف شتاب بیشتری بگیرند.

وی ادامه داد: بسیاری از برخوردهای قوه قضاییه از داخل همین قوه شروع شدند.

غلامرضا انصاری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری تاکید داشت: در برخورد با فساد، قوه قضاییه هیچ خط قرمزی ندارد و هر شخص در هر پست و مقام و گروه باید به طور جد مورد برخورد قانونی قرار بگیرد.

وی تاکید داشت: عدم نظارت دقیق بر فرآیندهای مختلف، زمینه‌ای برای بروز فساد و تخلف است.

معاون نظارت دیوان عالی کشور اضافه کرد: اگر ما نظارت‌های دقیقی را در کشور داشته باشیم، بسیاری از موارد غیر قانونی شکل نمی‌گیرند.

وی با اشاره به این که در حال حاضر بسیاری از تخلف‌های کشور در سیستم‌های بانکی صورت می‌گیرند، تصریح کرد: اگر بانک‌های مختلف مورد نظارت‌های دقیق و مستمر قرار بگیرند، درگاه فساد بسته می‌شود.

به گفته انصاری، اگر نظارت وجود نداشته باشد، هر شخصی به طور خودسرانه تصمیم می‌گیرد.

وی تاکید کرد: اجرای عدالت در اجرای قانون خلاصه می‌شود و اگر یک قاضی خودسرانه در مورد پرونده‌ای تصمیم بگیرد از عدالت دور می‌شود.

معاون نظارت دیوان عالی کشور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خوشبختانه امروزه مردم به راحتی می‌توانند با مسئولین مختلف حاضر در دادگستری و دادستان ‌ها ارتباط برقرار کنند و مشکلات و نظرت خود را منتقل کنند.

وی افزود: در حال حاضر بسیاری از افراد مطلع از جرم‌ های مختلف به دلیل عدم توانایی در اثبات جرم، از شکایت خود صرف نظر می‌کنند.

انصاری ادامه داد:‌ اگر مردم به تشکیلات قضایی کمک کنند و قوه قضاییه را در جریان تخلفات مختلف قرار دهند، سیستم قضایی از بروز بسیاری از مشکلات غیر قانونی پیشگیری می‌کند.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 18 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «مهرگان سواد کوهی و سید وحید موسوی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • لزوم اختصاص منابع برای کاهش شکاف فنی

  • افزایش ذخایر طلای روسیه با انجام اصلاحات

  • لزوم تعلیق کارت های بازرگانی تجار متخلف

  • قیمت پوشاک به نرخ دلار ارتباط دارد

  • بخش صنفی کشور نقشی در گرانی اجناس ندارد

  • اپراتورها هزینه ناشی از گران‌فروشی را عودت می‌دهند

  • کلید حل معمای اقتصاد ایران، دست وزارت امور خارجه نیست

  • منطقه چابهار به حمل و نقل ترکیبی نیاز دارد

  • مطالبه‌گری مردم در حوزه مسکن، به حق است

  • سهام عدالت بهترین شرکت ‌های بازار سرمایه را شامل می‌شود