صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 18:05 به مدت 50 دقیقه

رادیو اقتصاد از اهدای هویت قانونی به رمز ارزها در صحن علنی مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش رادیو اقتصاد دکتر پور ابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با برنامه روی خط اقتصاد گفت: امروز باقیمانده بخش های اصلاحیه قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در صحن علنی مجلس به تصویب رسید و یکی از بند های ذیل این اصلاحیه در خصوص ضوابط و مقرارت رمز ارزها بود.

وی افزود: یکی از نکات قابل تأمل این قانون این است که تمامی قوانین و مقرارت مرتبط با ارزهای سنتی در خصوص رمز ارزها نیز قابل اجراست و رمز ارزها هم به صورت قانونی مورد معاملات اقتصادی قرار می گیرند.

دکتر پور ابراهیمی افزود: در حال حاضر هر گونه فعالیتی که در فضای مجازی در خصوص کالاهای قاچاق صورت می گیرد ممنوع است تبلیغ،ارائه بیمه نام و ضمانت بانکی پیگیرد قانونی دارد که تمامی این قوانین در مورد رمز ارزها نیز لازم الاجراست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مدیریت ارزهای موجود در کشور تحت کنترل است و هر گونه عملیات خارج از سیستم رسمی کشور و نقل و انتقال آن خلاف قانون و قاچاق محسوب می شود و تشابه همین قوانین در مورد رمز ارزها هم به تصویب رسید.

وی با صراحت ادامه داد: طی چند سال اخیر قوانین بسیاری در کمک به اقتصاد کشور به تصویب رسیده است که یکی از کارشناسی ترین و بهترین آنها که از فعالان اقتصادی کمک میکند همین اصلاحیه قانون امروز در مجلس بود که با تصویب شورای نگهبان نیز می توان قدم مثبتی را در تحولات اقتصادی کشور برداشت.

پور ابراهیمی از مجازات بیشتر برای متخلفان در این قانون خبر داد و خاطر نشان کرد : تلاش شد که متناسب با اوضاع اقتصادی کشور ، مجازات را در حد بازدارندگی بیشتر کنیم و شاهد اتفاقات کمتری در حوزه قاچاق باشیم.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 18 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «سید وحید موسوی و مهرگان سوادکوهی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • اقتصاد کشور به اقداماتی جدی و اورژانسی نیاز دارد

  • خائیز خاموش شد

  • 15 خرداد آخرین مهلت انتخاب روش مدیریت سهام عدالت

  • انقلاب اسلامی با تکیه بر جوانان ایرانی شکل گرفته است

  • «سهام عدالت» باید در عین عدالت به دست مردم برسد

  • دولت، بخش خصوصی را رقیب تلقی می کند

  • شرایط پساکرونا حوزه صادرات را با مشکل مواجه می کند

  • قانون تجارت ایران به اصلاح نیاز دارد

  • صنعت ساختمان پناهگاه سرمایه های سرگردان است

  • برخی از خودروهای عرضه نشده مالکین حقیقی دارند