صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 18:05 به مدت 50 دقیقه

دبیر قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی بر ضرورت برخورد جدی تر دستگاه قضا با مدیران متخلف در کشور تاکید کرد.

«داود گودرزی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: مدیریت در کشور خیلی کم هزینه و پر فایده شده است در صورتی که این گونه نباید باشد.

وی اظهارداشت: کسی که در نظام جمهوری اسلامی مسئول می پذیرد باید در قبال قانون، مردم و بیت المال پاسخگو باشد به یک معنا وظایف ذاتی و قانونی دارد که باید به نحو احسن انجام دهد.

دبیر قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: در حال حاضر یکی از مطالبات مهم مردم اینکه مجموعه دستگاه قضایی جدی تر از گذشته پای کار بیاید و با مدیران متخلف برخورد کند.

وی در ادامه افزود: قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال 1392 در مجلس شورای اسلامی مصوب شد.

گودرزی بیان داشت: چهار سال بعد دولت آئین نامه های این قانون را تدوین کرد.

وی ادامه داد: پدیده قاچاق یک پدیده چند وجهی است نه تنها کمر تولید، اشتغال و اقتصاد مملکت را می شکند بلکه تبعات فرهنگی، اجتماعی، امنیتی، سیاسی و همینطور سلامت مردم را نیز به مخاطره می اندازد.

دبیر قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: طرح تحقیق و تفحص از قاچاق کالا و ارز سه سال پیش در مجلس شورای اسلامی مصوب شد.

وی افزود: گزارش این تحقیق و تفحص می بایست اواخر سال 1397 در صحن علنی مجلس قرائت می شد اما به دلائلی به تعویق افتاد.

گودرزی تصریح کرد: قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی مکاتبات زیادی در این زمینه با مجلس، نمایندگان و دستگاه های اجرایی و همچنین سایر تشکل ها و رسانه ها داشت.

وی ادامه داد: مدام این موضوع یکسال و شاید بیشتر پیگیری شد تا گزارش تحقیق و تفحص از پدیده قاچاق کالا و ارز در مجلس قرائت شود.

دبیر قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: پس از پیگیری های زیاد و همینطور فشار افکار عمومی و رسانه ها نمایندگان مجلس مجاب شدند در این روزهای پایانی عمر مجلس دهم گزارش طرح تحقیق و تفحص از پدیده قاچاق را قرائت کنند که این اتفاق هم چندی پیش افتاد.

وی افزود:. جدا از این نمایندگان مجلس گزارش تحقیق و تفحص از دلایل ناکارآمدی عملکرد دستگاه ها در مقابله با قاچاق کالا را برای بررسی و برخورد به قوه قضائیه ارجاع دادند.

گودرزی یادآورشد: مبارزه با فساد امری مستمر و همیشگی است که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری و خواسته عمومی آحاد جامعه بوده است.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 18 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «سید وحید موسوی و مهرگان سوادکوهی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • لزوم اختصاص منابع برای کاهش شکاف فنی

  • افزایش ذخایر طلای روسیه با انجام اصلاحات

  • لزوم تعلیق کارت های بازرگانی تجار متخلف

  • قیمت پوشاک به نرخ دلار ارتباط دارد

  • بخش صنفی کشور نقشی در گرانی اجناس ندارد

  • اپراتورها هزینه ناشی از گران‌فروشی را عودت می‌دهند

  • کلید حل معمای اقتصاد ایران، دست وزارت امور خارجه نیست

  • منطقه چابهار به حمل و نقل ترکیبی نیاز دارد

  • مطالبه‌گری مردم در حوزه مسکن، به حق است

  • سهام عدالت بهترین شرکت ‌های بازار سرمایه را شامل می‌شود