روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

تقوی زاده در گفتگو با رادیو اقتصاد: بازار پرتلاطم بورس در هفته‌ای كه گذشت +صوت

یك كارشناس بازار سرمایه گفت: بورس تهران برخلاف رشد های ابتدای سال، طی هفته گذشته تحت تاثیر نوسانات پردامنه قیمت ها در بازار ارز روزهای پر تلاطمی را پشت سر گذاشت.

1397/01/27
|
11:21
|

ایمان تقوی زاده در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: طی هفته گذشته شاخص بورس اوراق بهادار با 354 واحد كاهش به رقم 95 هزار و 988 واحد رسید.

وی همچنین اظهارداشت: معامله گران حقوقی در این شرایط با خریدهای پر حجم «نقش حمایتگر» را در بازار سهام بازی و تمامی سعی و تلاش این گروه جلوگیری از افت شاخص كل بورس و قیمت سهام بوده است.

این كارشناس بورس گفت: تداوم حمایت‌های معامله‌گران حقوقی ثبت خالص خرید برای گروه مدنظر را به دنبال داشت به‌طوری‌كه همگان در جریان معاملات هفته گذشته افزودن 112 میلیارد تومان نقدینگی به پرتفوی این گروه از معامله‌گران را شاهد بودند.

وی در ادامه افزود: سهام صادرات محور بورس تهران روز دوشنبه به دنبال جهش نرخ ارز مورد توجه سهامداران قرار گرفته بود و دیگر صنایع به‌خصوص خودرو عقب‌نشینی معامله‌گران را تجربه می‌كرد اعلام دستوری نرخ چهار هزار و 200 تومانی برای دلار تغییر سریعی در جبهه معامله‌گران به‌وجود آورد.

تقوی زاده تصریح كرد: بر این اساس همزمان با تشدید فشار فروش در سهام شركت‌ها با فروش دلاری برخی صنایع مصرف كننده ارزی به‌طور مثال خودرو با بهبود تقاضا مواجه شد.

وی گفت: علی رغم رشد قیمت نفت در بازارهای جهانی گروه های شیمیایی، پالایشی و روانكارها اغلب بصورت منفی دنبال شدند.

این كارشناس بورس افزود: داد و ستد سهام طی روزهای گذشته در سایه نگرانی های سهامداران نسبت به سرنوشت برجام، نرخ ارز و سكه انجام شد و از سوی دیگر زمزمه های مداخله سیاست گذار در تعیین قیمت پایه محصولات فلزی شوك سنگینی بر ارزش سهام وابسته وارد كرده است.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: قیمت پایه نفت آمریكا طی هفته گذشته تحت تاثیر نگرانی ها نسبت به حمله نظامی این كشور به سوریه با احتساب رشد 8.6 درصدی به قیمت 67.39 دلار به ازای هربشكه رسید.

تقوی زاده یادآورشد: طلای جهانی نیز در این هفته با رشد 9 دهم درصدی به قیمت یك هزار و 345 ممیز چهار دلار داد و ستد شد.

برنامه «روی خط اقتصاد» كاری از گروه كشاورزی شبكه رادیویی اقتصاد است كه از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه كنندگی «نازنین كتابچی و حسن سعید كلاهی» با هدف تحلیل و بررسی مهم‌ترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه كردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه كنند.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد