روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 55 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

حسین ریوندی جایزه مصطفی (ص) با هدف تبیین وجوه علمی دین مبین اسلام برگزار می شود.

جایزه مصطفی (ص) با بهره گیری از نام حضرت رسول (ص) با وجود گروه های علمی در سطح جهان همزمان با هفته وحدت برگزار می شود.

1402/07/05
|
08:01
|

حسین ریوندی مدیر ارتباطات و ترویج بنیاد مصطفی (ص) در گفتگو با برنامه روی خط اقتصاد اظهار داشت: اعطای جایزه مصطفی (ص) با ماموریت تجلیل و الگوسازی از دانشمندان برجسته جهان اسلام از سال 91 شروع شد تا آثار نوآورانه در مرزهای دانش، علم و فناوری، ارتباطات، علم فناوری زیستی و پزشكی، نانو، علوم پایه و مهندسی مورد تجلیل قرار گیرد.

ریوندی با اشاره به جایزه مصطفی (ص) به نماد شایستگی و برتری علمی در سطح جهان افزود: در 4 دوره گذشته جایزه به 14 دانشمند از كشورهای بنگلادش، ایران، اردن، لبنان، مراكش، پاكستان، سنگاپور و تركیه اعطا شد و در آستانه پنجمین دوره اعطای جایزه مصطفی (ص)، فراخوانی به 21 هزار دانشمند و نهاد برجسته علمی و فناوری در جهان ارسال شد.

وی ادامه داد: 2600 پرونده از 110 كشور جهان با كارنامه های علمی در این مدت بررسی شدند كه در نهایت منجر به معرفی 5 برگزیده در 2 حوزه مختلف خواهد شد.

مدیر ارتباطات و ترویج بنیاد مصطفی (ص) بیان داشت: 130 شخصیت برجسته علمی از 31 كشور جهان از 6 تا 12 مهر در ایران حضور خواهند داشت كه طی آن رویدادهای مختلف و آیین اعطای جایزه در 10 مهر برگزار خواهد شد.

ریوندی برگزاری نشست های دانشگاهی را روزهای 8 تا 10مهر اعلام كرد و گفت: نشست های دانشگاهی در حوزه های سلامت، انرژی، محیط زیست، هوش مصنوعی و زیست بوم علم و فناوری با حضور تعداد زیادی از مهمانان از سراسر دنیا برگزار می شود.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد