روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 55 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

فخرالدین عامریان تفاهم نامه توسعه همكاری تعاونی های ایران و برزیل امضاء شد.

با همكاری مركز توسعه تجارت 21مهر هیاتی از تجار ایران برای توسعه روابط اقتصادی و تجارت به برزیل اعزام خواهند شد.

1402/06/31
|
09:01
|

فخرالدین عامریان رئیس اتاق مشترك ایران و برزیل در گفتگو با برنامه روی خط اقتصاد اظهار داشت: برزیل از كشورهای موسس بریكس و از تامین كنندگان مهم كالاهای اساسی كشورمان با 8میلیارد صادرات كالاهایی همچون نهاده های دامی، گوشت، مرغ و شكر محسوب می شود.

عامریان افزود: با توجه به تبادلات تجاری برزیل هنوز تراز تجاری ما با این كشور منفی است و عمده محصولات صادرات ما شامل اوره و محصولات پتروشیمی بوده كه باقی كالاهایی كه ظرفیت اقتصاد ایران است را از كشورهای چین، تركیه و هند تامین می كنند.

وی در ادامه با اشاره به اینكه سیاست های اقتصادی و سیاسی كشور برزیل از هم جدا عمل می كند بیان داشت: برزیل با سامان بخشیدن سیاست ها ی اقتصادی خود، از بهترین صادركننده های جهان است كه با حمایت از تجار كشورش این روند را بهبود بخشیده است.

رئیس اتاق مشترك ایران و برزیل برپایی نمایشگاه محصولات اقتصادی و حمایت و تقویت تجار برزیلی توسط دولت را نقطه قوت سیاستهای این كشور دانست و افزود: ایران می تواند با حل مسایل تجار در كشورهای مختلف و همچنین برپایی نمایشگاه های اقتصادی در روند تبادلات اقتصادی ما با دیگر كشورها بویژه برزیل قدم های موثرتری بردارد.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد