روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 55 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

دكتر موحدی تغییر ریل در نظام مالیاتی ایجاد خواهد شد.

قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان بعنوان بستر اجرای ارزش افزوده مصوب شده و از آبان 1401 اجرایی و ارتقا یافت تا امروز كه در حال تكمیل است.

1402/06/28
|
10:57
|

دكتر موحدی سخنگوی سازمان مالیاتی كشور در گفتگو با برنامه روی خط اقتصاد اظهار داشت: به واسطه تصویب لایحه تسهیل تكالیف مودیان در اجرای پایانه های فروشگاهی كه در آینده به تایید شورای نگهبان می رسد می توان شرایط را برای اجرای قانون سهل تر و كامل تر كرد.

دكتر موحدی در ادامه افزود: نظام مالیاتی جدید بطور سیستمی انجام می شود تا مردم و مودیان دچار فرایند مالیات ستانی نشده و بطور مجازی بتوانند اظهارنامه خود را با ارائه صورتحساب های الكترونیك ثبت كنند.

وی ادامه داد: ثبت الكترونیك صورتحساب ها ملاك صحت اظهار نامه مودیان است به جز 1درصد معدود مودیان بزرگ كه بنابر شغل و كسب شان بصورت دستی رسیدگی مالیاتی انجام می شود.

سخنگوی سازمان مالیاتی كشور درخصوص محاسبه مالیات كسانی كه در ساخت و ساز خانه ها فعالیت دارند بیان داشت: سازمان مالیات با توجه به سامانه ها و مراجع مختلف در حال شناسایی و رصد مودیان در حوزه های مختلف است چون بعنوان بخشی از حكمرانی اقتصادی كشور باید بر حكمرانی پولی و مالی كشور نظارت و از آن حفاظت كند.

موحدی یكی از موارد قانونی مالیات بر عاید ی سرمایه را رصد و اجرای قانون، ارتباط با زنجیره اموال منقول و غیر منقول مثل املاك مسكونی و تجاری، خودرو، سكه، طلا و ارز دانست تا از سفته بازی و سوداگری در این بازار ها جلوگیری شود.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد