روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

دكتر قنادزاده میزان تبادلات تجاری و اقتصادی ایران و اندونژی افزایش خواهد یافت.

برنامه ریزی مفصلی برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری در راستای موضوعات مختلف با اندونزی خواهیم داشت.

1402/03/03
|
12:04
|

دكتر قنادزاده معاون ارتقاء كسب و كارهای بین امللی سازمان توسعه تجارت ایران در گفتگو با برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد گفت: اندونزی در حال حاضر شانزدهمین اقتصاد برتر است كه طبق پیش بینی ها تا سال 2030 جزء 5 اقتصاد برتر دنیا خواهد بود و به همین دلیل از اولویت های مهم ارتقاء مراودات اقتصادی و تجاری ایران و اندونزی است.

دكتر قنادزاده گفت: سفر ریاست جمهور ایران به اندونزی بعد از 13سال تكرار می شود و بعد از رونمایی یكی از فناوری های پژشكی ساخت ایران مورد استفاده در اندونزی، اسناد و تفاهم نامه های همكاری بسیاری برای تجارت با این كشور خواهیم داشت.

وی افزود: یكی از مهمترین اسناد اقتصاد تجاری ما با اندونزی، موافقت نامه تجاری ترجیحی بین دو كشور است كه برای تجار مفید خواهد بود.

قنادزاده با اشاره به تصمیم اندونزی برای تغییر پایتخت از جاكارتا گفت: پیش بنی می شود كه بیش از 10میلیارد دلار ظرفیت خدمات فنی – مهندسی در دستور كار است كه ایران می تواند از این ظرفیت استفاده كند.

وی افزود: در حوزه تهاتر و دانش و تكنولوژی و فناوری های دانش بنیان هم می توانیم تجربیات مشتركی با اندونزی داشته باشیم.

معاون ارتقاء كسب و كارهای بین امللی سازمان توسعه تجارت ایران حجم مناسبات سیاسی، فرهنگی و مذهبی را بسیار مناسب دانست و گفت: بایستی با شكوفا كردن ظرفیت های اقتصادی، تبادلات فناورانه و دانشی خود را گسترش دهیم.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد