روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 55 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

دكتر ثروتی: عزت،حكمت و مصلحت سرلوحه سیاست خارجی ایران است.

سالهاست كه مقام معظم رهبری به مسئولین و مردم درباره 3اصل عزت، حكم و مصلحت تذكر دادند كه صحبت های دیروز ایشان فصل الخطاب تردیدها ی برخی افراد، شخصیت ها و جریانات بود.

1402/03/01
|
07:13
|

دكتر ثروتی تحلیلگر مسایل بین الملل در گفتگو با برنامه روی خط اقتصاد گفت: سیاست خارجی ما در دفاع ار مردم فلسطین، سوریه، لبنان تا به امروز به گونه ای بوده كه همواره بر مواضع خود در حمایت از آنها بطور شفاف صحبت كردیم و هیچگاه از مواضع خود عقب نشینی هم نكردیم.

دكتر ثروتی ایستادگی بر سرمواضع و اصولی كه به آن اعتقاد داریم را بسیار مهم برشمرد و گفت: ما ضمن تاكید بر تمامیت ارضی كشورها همواره مقتدرانه اصول خود را بیان می كنیم و بر خلاف برخی كشورها كه دوپهلو و با توجه به شرایط موضع خود را تغییر می دهند از اصول خود كوتاه نیامده ایم كه همین مساله باعث اقتدار ما در جامعه بین الملل شده است.

وی افزود: اگر امروز عزتمندانه و با حكمت مسایل سیاست خارجی خویش را پیش می بریم به دلیل تاكیدات مقام معظم رهبری است كه سالها این مساله را به مسئولین در دوره های مختلف تذكر داده اند.

ثروتی گفت: عزت و اقتدار ایران اسلامی در سالهایی كه از انقلاب اسلامی ایران گذشته باعث شده تا همچنان بعنوان محور مقاوت در خاورمیانه شناخته شویم و كشورهای غربی و آمریكا ما را آقای خاورمیانه بدانند.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد