روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

سعید زارع حقیقی: استفاده از سازه های فولادی در ایران یك ضرورت ملی است

رئیس هیئت مدیره تعاونی انجمن صنفی تولیدكنندگان سازه‌های فولادی كشور گفت: استفاده از سازه های فولادی در ایران یك توصیه نیست بلكه یك ضرورت ملی و غیر قابل انكار است.

1401/12/24
|
09:37
|

«سعید زارع حقیقی» در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد افزود: كشور ایران در كانون زلزله قرار دارد از اینرو استفاده از سازه‌های فولادی می‌تواند ساختمان‌های امنی رابرای آحاد مردم جامعه فراهم كند.

وی اظهارداشت: زلزله خوی، سی سخت، كرمانشاه، كرمان و همینطور هر روز همگان شاهد پس لرزه‌ها در كشور هستند بنابراین استفاده از سازه‌های فولادی در بحث ساختمان‌سازی بسیار حائز اهمیت است.

رئیس هیئت مدیره تعاونی انجمن صنفی تولیدكنندگان سازه‌های فولادی كشور در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینكه چرا باید به سازه‌های فولاد در جامعه پرداخته شود، گفت: ایران به لحاظ جغرافیایی از پهنه كم آبی برخوردار است از اینرو می‌بایست به سمت سازه‌هایی می‌رفت كه مصرف آب كمتری در محل استفاده داشته باشند.

وی در ادامه افزود: عمركم ساختمان‌ها در كشور نیاز به بازیافت داشت بنابراین باید مصالحی به كارگرفته می‌شد كه دارای قابلیت بازیافت بودند.

زارع حقیقی اظهارداشت: تورم حاكم بر اقتصاد كشور ضرورت استفاده از سازه‌هایی را می‌طلبید كه بتواند سرعت اجرا را بالا برده و زمان ساختمان‌سازی را كاهش دهد.

وی یادآورشد: چشم اندازی كه برای فولاد كشور ترسیم شده یعنی تولید 55 ملیون تن فولاد تا افق سال 1404 انتظار بر این بود كه مصرف سازه‌های فولادی در جامعه نیز رو به رشد باشد اما متاسفانه روند تا به امروز معكوس بوده است.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد