روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

محمدحسن آصفری حتی 16 میلیون تومان حقوق جوابگوی هزینه‌های زندگی نیست +فایل صوتی

نماینده مردم اراك، خنداب، كمیجان و نائب رئیس كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر حتی 15 تا 16 میلیون تومان حقوق با توجه به شرایط بد اقتصادی امروز نمی‌تواند جوابگوی هزینه‌های زندگی در كشور باشد.

1401/12/10
|
11:49
|

«محمدحسن آصفری» در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد افزود: متاسفانه امروز درآمد بسیاری از افراد جامعه با هزینه‌های زندگی همخوانی ندارد و در شرایط سخت و بغرنجی زندگی می‌كنند.

وی همچنین اظهارداشت: مجلس هرجا از جیب مردم به خصوص قشر زحمتكش كارگر و كارمند كمتر برداشته شود به شدت موافق است.

نماینده مردم اراك، خنداب، كمیجان و نائب رئیس كمیسیون امور داخلی كشور و شوراهادر مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شرایط بد اقتصادی در كشور حقوق‌های دریافتی فعلی كفاف هزینه‌های سنگین خانواده‌ها را نمی‌دهد از اینرو باید فكر اساسی برای این قضیه كرد.

وی در ادامه افزود: دولت در لایحه بودجه سال 1402 معافیت مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی تحت «عنوان حقوق و مزایا» را شش میلیون و 900 هزار تومان تعیین كرده بود كه نمایندگان مجلس تا سقف 10میلیون تومان این مالیات موافقت كردند.

آصفری در خصوص اینكه گفته می‌شود آمارها خط فقر در ایران عددی بین 18 تا 19 میلیون تومان است، اظهارداشت: هنوز از مراجع رسمی چنین اعداد و ارقامی برای خط فقر در كشور اعلام نشده است.

وی عنوان كرد: در حال حاضر با توجه به هزینه‌های اجاره نشینی، خدماتی، آموزشی، بهداشتی، درمانی، معیشتی و بسیاری موارد دیگر حتی با دریافت 15 تا 16 میلیون تومان حقوق در ماه نمی‌توان جوابگوی هزینه‌های زندگی بود.

نماینده مردم اراك، خنداب، كمیجان و نائب رئیس كمیسیون امور داخلی كشور و شوراهادر مجلس شورای اسلامی یادآورشد: هم اكنون دریافتی‌های بسیاری از افراد مثل بازنشستگان، كارگران و نظایر این در جامعه بسیار پائین است.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد