روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

محمد مهدی مومن‌زاده بهره مندی فولاد خوزستان از روش‌های جدید تامین مالی +فایل صوتی

یك عضو هئیت مدیره شركت فولاد خوزستان گفت: تلاش این شركت طی سال‌های اخیر همیشه معطوف به این بوده كه بتواند در تامین مالی خود از روش‌های جدید بهره‌مند شود.

1401/12/08
|
12:30
|

«محمد مهدی مومن‌زاده» در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد ضمن اشاره به موضوع انتشار اوراق مرابحه با تكیه بر رتبه اعتباری برای نخستین بار توسط فولاد خوزستان افزود: پیش از این در شركت مزبور از روش‌های تامین مالی مبتنی بر سرمایه یعنی افزایش سرمایه استفاده می‌ كرد.

وی همچنین اظهارداشت: شركت در افزایش سرمایه از روش سود انباشت سرمایه بهره‌مند می‌شد كه در این روش حقوق سهامداران به بهترین وجه ممكن رعایت می‌شود.

این عضو هئیت مدیره شركت فولاد خوزستان گفت: این شركت وقتی خواست از روش‌های مبتنی بر استقراض و بدهی استفاده كند چیزی كه مدنظر بود اینكه با ارزان‌ترین روش‌های ممكن بتواند تامین مالی كند.

وی در ادامه افزود: استفاده از اوراق بدهی و اوراق مرابحه از جمله روش‌های تامین مالی در بازار سرمایه است.

مومن زاده اظهارداشت: انتشار اوراق بر پایه رتبه اعتباری در دل روش‌های انتشار اوراق یك روش ارزان‌تر محسوب و در ضمن سبب خلق ارزش بیشتری برای سهامداران می‌شود.

وی عنوان كرد: در ادبیات مالی تئوری به نام «علامت دهی» وجود دارد و بر اساس این تئوری «اقدامات شركت‌ها علامت‌هایی به بازارها می‌دهد» وقتی شركتی بدون ضامن و تضمین نسبت به تامین مالی اقدام می‌كند یعنی این شركت به قدری معتبر و دارای صورت مالی قوی است كه بازار سرمایه به آن اعتماد كرده است.

این عضو هئیت مدیره شركت فولاد خوزستان گفت: بازار سرمایه براساس صورت‌های مالی، جریان‌های نقدی و پیش بینی سود آوری به شركت مزبور اعتماد كرده كه بدون وجود ضامن و تضمین اجازه دهدنسبت به استقراض در بازار سرمایه اقدام كند.

وی افزود: مهمترین ویژگی كه انتشار اوراق مرابحه با تكیه بر رتبه اعتباری برای سهامداران شركت فولاد خوزستان دارد اینكه علامتی به بازار می‌دهد كه شركت فولاد خوزستان یك شركت معتبر و دارای رتبه اعتباری ارزشمندی است.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد