روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

احسان اركانی: تصویب تخصیص سهمیه بنزین به خانوارهای فاقد خودرو +فایل صوتی

نماینده مردم نیشابور و عضو كمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی از تصویب تخصیص سهمیه بنزین به خانوارهای فاقد خودرو در این كمیسیون خبر داد.

1401/12/02
|
11:09
|

«احسان اركانی» در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد افزود: یارانه‌ای كه در قالب بنزین تحت عنوان كارت سوخت داده می‌شود این حق همه مردم است نه فقط دارندگان خودرو !!.

وی همچنین اظهارداشت: از دیگر مصوبات كمیسیون تلفیق بودجه سال 1402 می‌توان به افزایش حقوق سربازان متاهل از چهار میلیون و 800 تا هفت میلیون و 200 تومان، مشمولیت مالیات برای خودروهای بالای سه میلیارد تومان و منازل بیش از 20 میلیارد تومان و همینطور كاهش مالیات به واحدهای تولیدی از 25 به 18 درصد اشاره كرد.

نماینده مردم نیشابور و عضو كمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: برای حمایت و تقویت بازار بورس 15 هزار میلیارد تومان جهت تزریق به صندوق تثبیت بازار سرمایه و بورس در كمیسیون تصویب شده است.

وی در ادامه افزود: جدا از این اجرای بیمه همگانی برای تمامی آحاد جامعه حتی برای كشاورزان، روستائیان و عشایر به تصویب كمیسیون تلفیق بودجه رسیده است.

اركانی از تصویب افزایش تسهیلات قرض الحسنه برای فرزندآوری تا سقف 150 میلیون تومان، وام قرض الحسنه ازدواج برای هریك از زوج‌ها تا 220 میلیون تومان، معافیت مالیاتی برای حقوق بگیران زیر هفت میلیون تومان اعم از كارمند و كارگر، مهلت دهی و استمهال پرداخت اقساط وام‌های كشاورزان خسارت دیده از خشكسالی و حوادث طبیعی و همینطور انجام ثبت نام از افرادی كه یارانه آنان قطع شده و بسیاری موارد دیگر در این كمیسیون خبر داد.

وی عنوان كرد: كمیسیون تلفیق با حضور 45 عضو خود طی یك بازه زمانی فشرده و سه شیفت لایحه بودجه سال 1402 را مورد بررسی قرار داده است.

نماینده مردم نیشابور و عضو كمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: تفاوتی كه لوایح با طرح‌های پیشنهادی مجلس داد اینكه در لایحه طبق قاعده اصلاحات جزئی است و معمول اینكه لایحه تقدیمی از سوی دولت را نمی‌توان خیلی بالا و پائین كرد.

وی افزود: در كمیسیون تلفیق بنا بر این بود كه سقف رقم پیشنهادی دولت در لایحه بودجه سال آینده تغییری نكندو كمیسیون در قالب همان سقف پیشنهادی دولت اصلاحات خود را انجام دهد.

اركانی به رادیو اقتصاد یادآورشد: بر این اساس تلاش شد در خصوص پیشنهاداتی كه كمیسیون‌ها داده بودند و همینطور خود اعضای كمیسیون تلفیق گزارش نهایی كمیسیون مربوطه جمع‌بندی شود كه این اتفاق نیز افتاد.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد