روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

محمودجواد ایروانی: ارتقای رشد اقتصادی محور بهبود وضعیت معیشت مردم +فایل صوتی

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: محور بهبود وضعیت معیشت مردم در كشور ارتقای نرخ رشد مستمر و پایدار اقتصادی است.

1401/11/11
|
12:08
|

«محمودجواد ایروانی» در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد افزود: عوامل خارجی و بخش قابل توجهی از عوامل داخلی و سیاست های اجرایی در دهه گذشته باعث عقب ماندگی قابل ملاحظه رشد مستمر و پایدار اقتصادی در كشور شد.

وی همچنین اظهار داشت: امروز تحقق نرخ رشد مستمر و پایدار اقتصادی در كشور یك ضرورت اجتناب ناپذیر است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بهبود وضعیت معیشت مردم كشور در گرو ارتقای نرخ رشد مستمر و پایداراقتصادی است.

وی در ادامه افزود: این نرخ رشد موجب استحكام و ثبات اقتصادی در مملكت و همینطور منجر به افزایش ضریب اقتدر ملی نیز خواهد شد.

ایروانی ضمن اشاره به دیدار امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی با تولیدكنندگان و كار آفرینان اظهار داشت: معظم له در این دیدار فرمودند: هر صنعتی باید نقشه راهبردی و زنجیره های ارزش مختص به خود را داشته باشد.

وی تاكید كرد: برای رشد و پیشرفت هر صنعتی به دلیل اینكه با عوامل، سازمان ها و مقررات مختلف سر و كار دارد و باید این عوامل تسهیل شود تدوین نقشه راهبردی بسیار حائز اهمیت است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تسهیل هرچه بیشتر كسب و كارها و گشودن میدان برای بخش خصوصی و همینطور تامین مالی این بخش ها و توجه به بخش های مولد و جلوگیری از واردات بی رویه، توجه به امر صادرات و جلوگیری از تضعیف پول ملی از دیگر نكات مهم فرمایشات رهبری معظم انقلاب در این دیدار بود.

وی با بیان اینكه تضعیف پولی ملی یك جنگ روانی است، افزود: در حال حاضر 500 سایت فارسی زبان مقیم خارج كشور بطور مرتب در قالب جنگ روانی در جهت بالا بردن نرخ ارز فعالیت می كنند كه باید این قضیه به بهترین وجه در داخل مدیریت و در عین حال تسلیم چنین فشارهایی نشد.

ایروانی یادآورشد: كار بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران در چنین شرایطی بسیار حساس و مهم است.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد