روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

امین اسدی: قیمت گوشت قرمز كاهش می‌ یابد +فایل صوتی

سخنگوی سازمان دامپزشكی كشور از كاهش چشمگیر قیمت گوشت قرمز در كشور خبر داد.

1401/11/10
|
12:01
|

«امین اسدی» در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد افزود: طی هفته آینده با واردات گوشت به كشور قیمت این كالا در بازار بین 100 تا 150 هزار تومان كاهش خواهد یافت.

وی ضمن اشاره به اینكه سازمان دامپزشكی هیچ وظیفه‌ای در بحث قیمت‌گذاری گوشت قرمز ندارد، اظهار داشت: كنترل قیمت گوشت قرمز از دو طرق یكی از طریق واردات دام زنده و گوشت و دیگری جلوگیری از صادرات دام زنده و گوشت از كشور صورت می‌گیرد.

سخنگوی سازمان دامپزشكی با بیان اینكه دام‌های زنده وارداتی عاری از هرگونه بیماری هستند، گفت: این دام‌ها از كشورهای همسایه وارد كشور می‌شوند.

وی در ادامه با اعلام این خبر كه صادرات دام زنده و گوشت از كشور تا اطلاع ثانوی ممنوع است، افزود: برخی از دامداران با هدف افزایش قیمت و همینطور فروش با سود بالاتر دام‌های خود را به بازار مصرف عرضه نمی‌كنند.

اسدی به دامداران توصیه كرد هرچه سریعتر دام‌های خود را به بازار مصرف عرضه كنند چون با كاهش چشمگیر قیمت گوشت قرمز در كشور و به تبع ضرر و زیان رو به رو خواهند شد.

وی اظهار داشت: گوشت گرم از كشورهای همسایه از طریق مرزهای و مبادی ورودی با نظارت كامل اداره كل امنیت زیستی و قرنطینه سازمان دامپزشكی بصورت یخچال‌های حمل گوشت از طریق زمینی یا هوایی وارد كشور می‌شود.

سخنگوی سازمان دامپزشكی كشور یادآورشد: این سازمان در زمینه سلامتی مردم و بهداشت جامعه با هیچ احد و ناسی شوخی و تعارف ندارد و تیغ نظارتی دامپزشكی بسیار برنده است.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد