روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

علی رسولیان: صدور مجوز برای 40 شهرك فناوری در كشور +فایل صوتی

معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك‌های صنعتی ایران از صدور مجوز برای 40 شهرك فناوری طی سال جاری در كشور خبر داد.

1401/11/10
|
09:16
|

«علی رسولیان» در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد افزود: تاكنون مكان‌یابی 20 شهرك فناوری در سطح كشور انجام شده است.

وی همچنین اظهارداشت: ایجاد مراكزطرح و توسعه با كمك شركت‌های بزرگ از جمله برنامه‌های مهم در شهرك‌های فناوری است.

معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك‌های صنعتی ایران گفت: برنامه ریزی‌ها به نحوی خواهد بود كه صنایع كوچك و متوسط هم بتوانند از این مراكز استفاده كنند.

وی در ادامه افزود: بطور حتم آزمایشگاهی بصورت متمركز و با ارجاع جدید در این شهرك‌ها ایجاد خواهد شد.

رسولیان اظهار امیدواری كرد كه در قالب فن بازار بتوان بنگاه‌های كوچك و متوسط دارای سطح دانش بالا را به بنگاه‌های بزرگ متصل و با این روش نیازهای فناورانه بنگاه‌های بزرگ را به نوعی در داخل تامین كرد.

وی با بیان اینكه هم اكنون این نیاز از خارج كشور یا به سختی در داخل در حال برآورده شدن است، افزود: در قالب فن بازار و به كمك شركت‌های كوچك و متوسط دارای تكنولوژی بالا یا دانش بنیان نیازهای فناورانه بنگاه‌های بزرگ در داخل كشور به خوبی تامین خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك‌های صنعتی ایران یادآورشد: سطح تكنولوژی در دنیا در حال افزایش بوده از اینرو حمایت از شركت‌های دانش بنیان و حركت به سمت فناوری‌های جدید با هدف كمك به توسعه فناوری و دانش بنیان شدن صنعت در كشور ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد