روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

اكبر نیكزاد: ساخت 203 هزار و 898 واحد مسكونی روستایی در كشور

رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی از ساخت 203 هزار و 898 واحد مسكونی روستایی در سراسر كشور خبر داد.

1401/10/26
|
11:09
|

«اكبر نیكزاد» در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد افزود: جدا از این بنیاد مسكن 97 هزار و 565 واحد مسكن شهری را هم در حال ساخت دارد.

وی همچنین اظهارداشت: مشاركت با شهرداری تهران با هدف ساخت 11 هزار و 230 واحد در بافت‌های فرسوده شهر تهران از دیگر برنامه‌های این بنیاد است.

رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی با بیان اینكه نهضت ملی مسكن از برنامه‌های اصلی دولت است، گفت: سالیانه باید یك میلیون واحد مسكونی در شهرها و روستاهای كشور ساخته شود.

وی در ادامه افزود: از این یك میلیون واحد 800 هزار واحد باید در شهرها و 200 هزار واحد در روستاهای احداث شود كه خوشبختانه اقدامات و برنامه ریزی‌های خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

نیكزاد بیان داشت: برای اجرای هرچه بهتر طرح نهضت ملی مسكن بنیاد مسكن با تمام توان وارد میدان شده و در حال ایفای نقش است.

وی عنوان كرد: هم اكنون سرجمع ساخت 312 هزار و 693 واحد منزل مسكونی در قالب طرح نهضت ملی مسكن به همت بنیاد مسكن در نقاط مختلف شهری و روستایی سراسر كشور در حال انجام است.

رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی گفت: یك ماه پیش تفاهم نامه‌ای بین وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسكن به امضا رسید كه در قالب این تفاهم نامه امورات شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت كه یك هزار و 91 شهر بوده به بنیاد مسكن سپرده شده است.

وی افزود: تاكید بر اینكه در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت كه مشكل زمین وجود ندارد به ساخت مسكن در یك طبقه اقدام شود و همینطور تا جائیكه مقدور است واگذاری اراضی به متقاضیان مسكن در این شهرها صورت گیرد تا محوریت و برنامه ریزی ساخت با خود مردم باشد.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد