روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

علی اكبر كاظمی: ایران در تركمنستان نیروگاه می سازد

مشاور وزیر و مدیركل دفتر روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو از مشاركت ایران در ساخت نیروگاه برای كشور تركمنستان خبر داد.

1401/09/12
|
08:10
|

«علی اكبر كاظمی» در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد افزود: وزیر انرژی تركمنستان امروز در دیدار با علی اكبر محرابیان وزیر نیرو جمهوری اسلامی ایران درخواست كرد ایران در ساخت نیروگاه برای تركمنستان مشاركت كند.

وی اظهارداشت: قابلیت و توانمندی ایران جهت ساخت نیروگاه برای تركمن ها تشریح و توانمندی جمهوری اسلامی در نیروگاه سازی مورد استقبال طرف مقابل قرار گرفت.

مشاور وزیر و مدیركل دفتر روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو گفت: قرار بر اینكه شركت مپنا در كشور تركمنستان وارد فاز نیروگاه سازی شود.

وی در ادامه با بیان اینكه گسترش و تعمیق روابط با همسایگان از راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در دولت سیزدهم است، افزود: تركمنستان از همسایگان شمالی ایران محسوب می شود و این دو كشور از گذشته رابطه دیرینه با یكدیگر دارند.

كاظمی بیان داشت: خوشبختانه در دیدار سال گذشته روسای ایران و تركمنستان پایه گسترش هرچه بیشتر روابط بین دو كشور گذاشته شدو از سال گذشته تاكنون 62 درصد مبادلات اقتصادی ایران با تركمنستان افزایش یافته است.

مشاور وزیر و مدیركل دفتر روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو گفت: ایران و تركمنستان از نظر تبادل گاز و برق به هم نیاز دارند و این نیاز دوطرفه است.

وی افزود: تركمنستان برای سوآپ گاز به ایران نیاز دارد و این خط و ارتباط از گذشته فراهم شده و همینطور ایران و تركمنستان در اوج بار مصرف به تامین برق نیاز دارند.

كاظمی ضمن اشاره به اینكه ایران و تركمنستان از گذشته در حوزه آب و انرژی رابطه گسترده ای با یكدیگر دارند، اظهارداشت: در جریان امروز سفر «علی اكبر محرابیان» وزیر نیرو و هیئت همراه به تركمنستان مسائل مربوط به آب، انرژی و موارد دیگر مورد بررسی و گفتگو قرار گرفت.

مشاور وزیر و مدیركل دفتر روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو یادآورشد: وزیر نیرو در روز جاری با رئیس جمهور تركمنستان دیدار كرد و در این دیدار بر تقویت همكاری های دو كشور در حوزه آب و برق تاكید شد.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد