روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

بابك افقهی: تدوین برنامه هفتم توسعه مبتنی بر مسئله محوری است

معاون امور مجلس، حقوقی و امور استان‌های سازمان برنامه‌وبودجه كشور گفت: تمام تلاش ها معطوف به اینكه برنامه پنجساله هفتم توسعه بسیارگویا، مجمل، دارای اهداف و اولویت های مشخص و همینطور بنا به تاكیدات ریاست جمهوری مسئله محور تدوین شود.

1401/09/08
|
09:53
|

«بابك افقهی» در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد افزود: برنامه های پنجساله توسعه در كشور بر اساس سیاست های كلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری تدوین می شود.

وی اظهارداشت: تفاوتی كه در این دوره از برنامه نویسی برای برنامه پنجساله توسعه ایران وجود دارد تجربه ناشی از چندین دوره برنامه نویسی و اجرای برنامه های توسعه در كشور است.

معاون امور مجلس، حقوقی و امور استان‌های سازمان برنامه‌وبودجه كشور گفت: سازمان برنامه و بودجه از یكسال گذشته مطالعات تطبیقی خود را در این زمینه آغاز كرده و در مرحله نخست به آسیب شناسی در مورد كاستی های برنامه نویسی و ضعف در عرصه اجرا پرداخته است.

وی در ادامه افزود: تمام تلاش ها معطوف به اینكه برنامه پنجساله هفتم توسعه بسیارگویا، مجمل و دارای اهداف و اولویت های مشخص و همینطور بنا به تاكیدات ریاست جمهوری مسئله محور تدوین شود.

افقهی تاكید كرد: قرار نیست در برنامه های توسعه ایی تمامی مشكلات كشور در یك دوره پنجساله مورد رفع و رجوع قرار گیرد.

وی اظهارداشت: در قانون برنامه هفتم توسعه یكسری برنامه های كلیدی، پیشران ها و موتورهای محرك اقتصادی در دستور كار بوده وبناست در احكام وموارد این قانون گنجانده شود.

معاون امور مجلس، حقوقی و امور استان‌های سازمان برنامه‌وبودجه كشور یادآورشد: تلاش بر اینكه تمامی مواد و احكامی كه در قانون برنامه پنجساله توسعه هفتم كشور گنجانده می شود مقوم اهداف برنامه باشد و هیچكدام از احكام و مواد مزبور در تضاد با اهداف عالیه برنامه توسعه در نظر گرفته نشود.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد